Warsztaty twórczego pisania z Grażyną Plebanek

Skąd czerpać odwagę do podejmowania trudnych tematów? Jak pisać, żeby zostać usłyszanym? W znalezieniu własnego twórczego głosu studentkom i studentom Wydziału Politologii i Dziennikarstwa UMCS pomoże pisarka Grażyna Plebanek, która w dniach 11-12 października 2021 r. poprowadzi warsztaty literackie.
Autorka bestsellerowych „Nielegalnych związków”, wzruszających „Dziewczyn z Portofino”, ambasadorka Brukseli i miłośniczka burzycielek patriarchatu w swojej twórczości nie unika przełamywania tabu oraz jasno formułuje swój punkt widzenia. Pisze też scenariusze filmowe i sztuki teatralne. Publikuje w językach polskim, angielskim, holenderskim i francuskim. Od 2016 roku wraz z Sylwią Chutnik pisze felietony do tygodnika „Polityka”, a w „Wysokich Obcasach Extra” publikuje autorski „Słownik Wyrazów Obcych”. W warsztatach wezmą udział przedstawiciele wydziałowych Kół Naukowych oraz osoby wyróżniające się twórczością na polu literackim.

Wszystkich zainteresowanych spotkaniem z Autorką zapraszamy na profil na Facebooku Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie we wtorek, 12 października o godz. 13.00.

Spotkanie autorskie poprowadzi Dyrektor Instytutu Nauk o Komunikacji Społecznej i Mediach prof. dr hab. Iwona Hofman.

Serdecznie zapraszamy!

    Aktualności

    Data dodania
    11 października 2021