Warsztaty CIAŁO-RUCH-PRZESTRZEŃ/PRZEPŁYW

Zapraszamy na jedyne takie warsztaty w Lublinie. Cykliczne spotkania w improwizacji ruchowej i symbolice ciała z elementami kontakt-improwizacji odbywają się w Chatce Żaka (sala 08) w każdą sobotę w godz. 12:00-14:00.

Improwizacja ruchowa to wolny, swobodny taniec bez określonej formy czy narzuconego odgórnie schematu. Każdy z nas buduje swój własny, niepowtarzalny styl poruszania się, swój własny sposób tańca. W trakcie ruchu poznajemy swoje ciało, jego możliwości, otwieramy się na otaczającą nas rzeczywistość. Jesteśmy gotowi i z uśmiechem przyjmujemy spełnienie.

Program warsztatów oparty został na opracowanej w latach 1976-1984 metodzie dr Detlefa Kapperta "Improwizacji ruchu i symboliki ciała". Metoda reprezentuje jedną z wiodących współcześnie idei zespolenia: treningu ruchowego (sprawności fizycznej) i treningu odczuwania (zdolności percepcyjne), a także: integracji ciała ze sferą psychiczną (samorozwój, świadomość siebie) i rozszerzanie form osobistej kreacji oraz ekspresji (spontaniczność, otwartość).

Improwizacja kontaktowa to rodzaj tańca postmodernistycznego, którego głównym założeniem jest kontakt – przepływ między tancerzami, współbrzmienie w ruchu, bycie w jedności. Z każdym partnerem tańczy się inaczej, każdy ma inne flow. W kontakcie uczymy się siebie i partnera. Poznajemy nasze możliwości i ograniczenia – granice.

Warsztaty:

 • polepszą sprawność fizyczną, gibkość, postawę i sposób poruszania się,
 • dodadzą pewności siebie i podniosą samoocenę,
 • poprawią Twoje relacje z otoczeniem,
 • łatwiej Ci będzie osiągnąć to, o czym marzysz.

Uczestnicy poznają techniki opierające się na podstawowych aspektach ruchu takich jak: przestrzeń, forma, czas, dynamika, płynność, impuls, rytm, ciężar, kontakt z przestrzenią, przedmiotem i partnerem.

Warsztatowy skierowany jest do każdego, kto pragnie potańczyć, uwolnić się od swoich barier i ograniczeń tkwiących w ciele, kto chce poszerzyć pakiet swoich możliwości ruchowych.

Ilość miejsc ograniczona - obowiązuję kolejność zgłoszeń.

Zgłoszenia: warsztaty.tantheo@gmail.com (w tytule: imię nazwisko - C-R-P/P, w treści: jedno zdanie wyjaśnienia, dlaczego chcsz wziąć udział w warsztatach)

Opłaty:

 • pierwsze zajęcia gratis
 • pojedynczy warsztat: 20zł (studenci: 15zł)
 • miesiąc: 55zł (studenci: 40zł)

Joanna Dominika Belzyt "Ładola"

 • tancerka, choreograf, performerka, aktorka, reżyser
 • pedagog, animator kultury, instruktor jogi, improwizacji ruchu i symboliki ciała
 • terapeuta zajęciowy, dietetyk, doradca dietetyczny, psychodietetyk, coach dietetyczny
 • masażysta

Ze sceną, teatrem i tańcem związana od 14tego r.ż. Występowała najpierw w teatrze plastycznym „Witryna” w Bydgoszczy, potem w grupie tanecznej „rozruchAUTENTYCZNY”. Następnie stworzyła własne grupy: teatr tańca „BelzDancE” oraz „Horyzontalna Podróż Po Znaczenie”. Po przyjeździe na Lubelszczyznę jej droga zatrzymała się na parę lat w Ośrodku Praktyk Teatralnych „Gardzienice”. W tym czasie poznała też prace i współuczestniczyła w projektach m.in. Teatru Węgajty, Instytutu im. Jerzego Grotowskiego oraz Ośrodka Międzykulturowych Inicjatyw Twórczych „Rozdroża”. W trakcie realizacji w 2014 roku stypendiów artystycznych: Prezydenta Miasta Lublin, Marszałka Województwa Lubelskiego oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego ma szansę odbycia kursu instruktorskiego improwizacji ruchowej i symboliki ciała, założenia teatru IRiSC „My Persony”, gdzie powstają jej pierwszy spektakl bazujący na improwizacji: „Cudowne Źrebię”. Po tych doświadczeniach rozpoczyna własną drogę twórczą pracując nad kolejnymi spektaklami teatru oraz budując autorski program warsztatów CIAŁO-RUCH-PRZESTRZEŃ/PRZEPŁYW i Głos Serca, które prowadzi do dziś...

Każdy z nas jest całością, jednością ciała, duszy i umysłu...

W pracy w umiejętny sposób staram się łączyć ze sobą sztukę, zdrowie i edukację. Wszystko, co robimy może prowadzić do rozwoju, lepszego wykorzystywania swojego potencjału. Niezależnie od tematyki prowadzonych zajęć (teatr, śpiew, sposób odżywiania, masaż, praca czy zabawa) ważne jest, żeby każdy z nas w trakcie wspólnego bycia ze sobą wydobył z siebie to, co najlepsze w pełnej relacji z otaczającą nas rzeczywistością i innymi ludźmi. Improwizacja jest tym narzędziem, które najlepiej na to pozwala. Uczy gotowości, bycia „tu i teraz”, współodczuwania i odpowiedzialności. Daje wolność i odwagę, które są kluczem do tworzenia siebie i innych...