Warsztat pn. „Uniwersalne projektowanie, miejsca dostępne dla wszystkich"

Zapraszamy pracowników UMCS na warsztat pn. „Uniwersalne projektowanie, miejsca dostępne dla wszystkich"

[Zdjęcie kolorowe, przedstawiające kładki na czterech różnych poziomach, po których poruszają się ludzie. W tle widać gęste korony drzew]

Spotkanie odbędzie się w dniu 15.07.2022 r. (piątek) w godz. 9:30-12:45 na platformie MS Teams. 

Poruszymy zagadnienia:

  • wprowadzenie do dostępności i projektowania w duchu użyteczności
  • uniwersalne projektowanie w praktyce
  • jakie rozwiązania sprzyjają zasadzie uniwersalnego projektowania?
  • wybrane aspekty dostępności architektonicznej oraz projektowania uniwersalnego w kontekście szkolnictwa wyższego.

Warsztat poprowadzą:

dr Joanna Bauerfeind - doktor nauk o kulturze fizycznej. Absolwentka fizjoterapii poznańskiej AWF. Miłośniczka sportu osób z niepełnosprawnościami - w latach 2013-2021 kierowała działaniami Reprezentacji Polski Rugby na Wózkach jako Manager Kadry Narodowej. Współzałożycielka Polskiego Związku Rugby na Wózkach. Od 2019 roku trenerka i koordynatorka w poznańskim Stowarzyszeniu CREO, w którym realizuje projekty bliskie idei integracji i przełamywania barier. Chętnie wykorzystuje swoje doświadczenia zawodowe przybliżając tematykę niepełnosprawności i dostępności. Marzy jej się przestrzeń dostępna dla wszystkich i zmiana postrzegania osób z niepełnosprawnościami.

mgr Jacek Kowalski z wykształcenia magister pedagogiki UAM. W latach 2011 -2019 związany z Towarzystwem Pomocy Głuchoniewidomym (TPG) Wielkopolskiej Jednostki Wojewódzkiej jako koordynator wolontariatu, tłumacz-przewodnik osób głuchoniewidomych. W ostatnim roku także jako pełnomocnik towarzystwa. Obecnie lider grupy nieformalnej Głuchoniewidomi Wielkopolska. Tłumacz i wykładowca języka migowego. Przez 4 lata, comiesięcznie prowadził warsztaty „Darmowy migowy", za co otrzymali nagrodę Urzędy Miasta Poznania - Inicjatory 2017 w kategorii Edukacja. W 2017 roku otrzymał nagrodę "Idol środowiska" w Województwie Wielkopolskim w Fundacji Szansa dla Niewidomych. Prowadzi także warsztaty ze sposobu komunikacji osób głuchoniewidomych, z podstaw języka migowego. Wykładowca studiów podyplomowych Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, na kierunku „Koordynator Dostępności". Trener poznańskiego Stowarzyszenia CREO. Wspiera organizacje pozarządowe i instytucje w wydarzeniach integrujących środowisko osób z niepełnosprawnością.

Zgłoszenia można dokonać poprzez formularz zgłoszeniowy.

Po dokonaniu zgłoszenia zostanie przesłany link do spotkania.

Warsztat realizowany jest w ramach projektu „Dostępny UMCS” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego we współpracy z Biurem ds. Osób z Niepełnosprawnościami i Wsparcia Psychologicznego UMCS.

Kontakt:

p. Anna Jędrzejewska - koordynatorka projektu

Biuro Projektu – Dom Studencki „Ikar”,

ul. Czwartaków 15, pok. 8, 20-045 Lublin

    Aktualności

    Data dodania
    12 lipca 2022