Viral ART Festival

SUPERINFEKCJA W INTERSZTUCE!

Startujemy z pierwszą edycją festiwalu sztuki eksperymentalnej i awangardowej.

Viral ART Festival skupia się wokół eksperymentalnych sztuk muzycznych i teatralnych. Chcemy nimi zawirusować wasze ciała i umysły! Naszą przewodnią ideą jest interdyscyplinarność w sztuce.

Viral czyli wirus. Infekcja i zarażanie to kluczowe słowa, które określają charakter festiwalu. Jesteśmy otwarci na różne dziedziny sztuki awangardowej i eksperymentalnej, którą chcemy infekować publiczność oraz zarażać buntem w postrzeganiu formy przez młodych artystów.

Dla buntowników w sztuce jest konkurs w formie OPEN CALL - Viral ART Festival. Zarażamy młodą sztuką! Głównym punktem festiwalu jest wystawa intermedialna, która ma oscylować wokół eksperymentu artystycznego.

Chcemy, by festiwal był szansą na promowanie młodych artystów, którzy buntują się przeciw sztuce komercyjnej i nieszablonowej. Formą jest on otwarty na wszelkie eksperymentalne formy wyrazu artystycznego, jakimi posługują się młodzi artyści. Viral ART Festival ma w założeniach odkrywać aktualne, a zarazem odważne trendy panujące w sztuce.

Jesteśmy przestrzenią, w której odnajdzie się każdy skryty buntownik!

Festiwal odbędzie się w dniach 20-22 listopada 2020r. w Akademickim Centrum Kultury UMCS Chatka Żaka w Lublinie.

Klikajcie i zalukajcie, a jak chcecie obserwować ciekawe rzeczy i wiedzieć, co się wydarzy to ZALAJKUJCIE nasz fanpage https://www.facebook.com/ViralARTFestival

INFEKUJEMY SZTUKĄ!
 
Kuratorami festiwalu są Magdalena Markiewicz oraz Maciej Lachowicz.
Komisarzem projektu jest Izabela Pastuszko.
Organizatorem jest Akademickie Centrum Kultury UMCS Chatka Żaka.
Projekt zrealizowany jest dzięki wsparciu finansowemu Miasta Lublin.

 

 Projekt zrealizowany dzięki wsparciu finansowemu Miasta Lublin