UMCS z wizytą w II LO w Chełmie

Blisko 150 uczniów uczestniczyło w spotkaniu z przedstawicielami UMCS, którzy odwiedzili II Liceum Ogólnokształcące im. gen. Gustawa Orlicz-Dreszera w Chełmie. Licealiści w trakcie wizyty mogli poznać nie tylko różne oblicza naszego Uniwersytetu, ale również brać udział w wykładzie poświęconym zagadnieniom rozwoju osobistego. Spotkanie odbyło się dzięki współpracy realizowanej w ramach programu Szkoły Partnerskie UMCS.

We wtorek, 29 listopada w II Liceum Ogólnokształcącego im. gen. Gustawa Orlicza-Dreszera w Chełmie zagościli przedstawiciele UMCS. Spotkanie rozpoczęło się od wykładu, w którym Prorektor ds. studentów i jakości kształcenia, prof. dr hab. Dorota Kołodyńska oraz Kierowniczka Biura Promocji i Popularyzacji Nauki Barbara Uljasz przedstawiły m.in. ofertę naukową, kulturalną i sportową Uniwersytetu, jak również wskazały na najważniejsze, przydatne aspekty studiowania na UMCS-ie. Młodzież mogła także wysłuchać cennych wskazówek, a także wyrazić swoją opinię związaną z problematyką przywództwa, motywacji i komunikacji, którą omówiła podczas wykładu dr Monika Baczewska-Ciupak, wykładowczyni i pracowniczka Biura Promocji i Popularyzacji Nauki UMCS.

Wizyta stanowiła dobrą okazję do uzyskania odpowiedzi na najbardziej nurtujące uczniów pytania, takie jak procedura rekrutacji, nowe kierunki studiów czy efekty kształcenia.

Spotkanie z uczniami Szkoły Partnerskiej UMCS było możliwe dzięki autorskiemu programowi współpracy Uczelni ze szkołami ponadpodstawowymi, realizowanemu od 2008 roku. W ramach porozumienia Biuro Promocji i Popularyzacji Nauki UMCS we współpracy z wydziałami i jednostkami Uczelni oferuje Szkołom Partnerskim opiekę merytoryczną, organizacyjną oraz możliwość udziału w specjalnie organizowanych wykładach, pokazach, warsztatach oraz spotkaniach naukowych. Co roku przedstawiamy szkołom propozycje zajęć skierowanych zarówno do uczniów, jak i nauczycieli. Aktualna oferta obejmuje ponad kilkaset tematów przygotowanych przez różne jednostki UMCS.

fot. Beata Pietryczuk

    Aktualności

    Data dodania
    29 listopada 2022