UMCS wsparł akcję „Szlachetna Paczka”

Miło mi poinformować, że pracownicy, doktoranci, studenci i absolwenci Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie po raz kolejny aktywnie zaangażowali się w zbiórkę darów w ramach ogólnopolskiej akcji „Szlachetna Paczka”. Inicjatywa na naszym Uniwersytecie była realizowana w dniach 24 listopada-7 grudnia 2020 r.

W tym roku UMCS wsparł rodzinę z Lublina – p. Małgorzatę i jej córkę Wiktorię. P. Małgorzata jest samotną matką. Kiedyś prowadziła własną działalność, zajmując się przygotowywaniem podkładów muzycznych. Stan zdrowia zmusił ją niestety do zamknięcia firmy. Kobieta choruje na Parkinsona, cukrzycę, nadciśnienie i astmę – z powodu niesprawnych rąk ma orzeczenie o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności. Kamienica, w której mieszkała p. Małgorzata została wykupiona i rodzina zmuszona była przenieść się do mieszkania socjalnego. Mieszkanie jest w bardzo złym stanie, łazienka jest nieumeblowana, wymaga całkowitego remontu. P. Małgorzata czasem opiekuje się dziećmi sąsiadów, by dorobić.

Odpowiedź społeczności akademickiej na apel o pomoc przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Dzięki zaangażowaniu członków naszej akademickiej wspólnoty udało się odpowiedzieć na wszystkie potrzeby rodziny zgłoszone wolontariuszom. Potrzebujący otrzymali m.in.: laptop wraz ze słuchawkami i głośnikami niezbędne do pracy zdalnej, wielofunkcyjny robot kuchenny, odkurzacz, garnki, patelnie, koce, kołdry, poduszki, zeszyty i przybory szkolne, obuwie, odzież, firanki, ręczniki, pościel, żywność, środki czystości, kosmetyki itp.

Dary zostały przekazane do magazynu Szlachetnej Paczki w Lublinie (ul. Hiacyntowa 69), a następnie trafiły do p. Małgorzaty i jej córki Wiktorii.

Łącznie społeczność akademicka UMCS przekazała potrzebującym aż 30 paczek z różnego rodzaju artykułami.

Wyrażamy nadzieję, że nasze wsparcie przyczyni się polepszenia warunków życia Rodziny i stanie się początkiem pozytywnych zmian w jej życiu.

    Informacje prasowe