UMCS na Gali Sportu Akademickiego 2015

23 października 2015 r. odbyła się ogólnopolska Gala Sportu Akademickiego 2015, zorganizowana przez Politechnikę Łódzką oraz jej Klub Uczelniany AZS.

Było to ogólnopolskie wydarzenie, w którym wzięło udział ponad 350 osób, w tym władze uczelni wyższych, przedstawiciele władz państwowych i lokalnych oraz działacze Akademickiego Związku Sportowego i wybitni sportowcy. Wśród osób reprezentujących Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej znaleźli się: Prorektor ds. Ogólnych UMCS dr hab. Arkadiusz Bereza, prof. nadzw., Prezes Klubu Uczelnianego AZS UMCS Lublin Dariusz Gaweł, Dyrektor Centrum Kultury Fizycznej UMCS dr Tomasz Bielecki, Zastępca Dyrektora Centrum Kultury Fizycznej UMCS Bartosz Kędracki oraz Wiceprezes Klubu Uczelnianego AZS UMCS Lublin Tomasz Lewtak, na ręce których złożone zostały medale, puchary oraz dyplomy.

Dla UMCS była to gala wyjątkowa. Dzięki osiągnięciom naszych sportowców w Akademickich Mistrzostwach Polski, zostaliśmy nagrodzeni w dwóch kategoriach – w klasyfikacji Uniwersytetów zajęliśmy, najwyższe w historii sportu akademickiego naszej uczelni, drugie miejsce, natomiast w klasyfikacji generalnej uplasowaliśmy się na bardzo dobrej, ósmej pozycji.