Kalendarz wydarzeń

XVI Lubelski Festiwal Nauki

XVI Lubelski Festiwal Nauki odbędzie się dniach 14-20 września 2019 r. pod hasłem „Nauka – technika – innowacje” na terenie lubelskich uczelni oraz w instytucjach współorganizujących Festiwal. Inicjatywa ma na celu popularyzację nauki oraz działalności kulturalno-artystycznej. Głównym organizatorem tegorocznej edycji LFN jest Politechnika Lubelska.

Uroczysta Inauguracja XVI Lubelskiego Festiwalu Nauki będzie miała miejsce 14 września 2019 r. o godz. 19.00 na terenie Politechniki Lubelskiej, zaś Piknik Naukowy odbędzie się na Placu Teatralnym Centrum Spotkania Kultur w Lublinie 15 września 2019 r. w godz. 10:00-16:00.

W terminie od 16 do 20 września 2019 r. na Politechnice Lubelskiej, Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II, Uniwersytecie Medycznym w Lublinie, Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie, Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie oraz instytucjach współorganizujących Festiwal odbędą się projekty festiwalowe, natomiast uroczyste zakończenie XVI LFN i przekazanie Statuetki w ręce władz UMCS, który w przyszłym roku będzie pełnić zaszczytną funkcję głównego organizatora XVII Lubelskiego Festiwalu Nauki, nastąpi w dniu 20 września 2019 r.

W ramach XVI edycji Festiwalu Uniwersytet Marii-Curie Skłodowskiej przygotował około 270 projektów (wykłady naukowe, pokazy, warsztaty), które będą realizowane na 12 wydziałach uczelni oraz w 10 jednostkach uczelnianych.

Spis wszystkich projektów festiwalowych dostępny jest na stronie:

Ilość miejsc na niektóre projekty jest ograniczona. W Festiwalu mogą brać udział zarówno osoby indywidualne, jak i grupy zorganizowane.

Harmonogram tegorocznej edycji jest dostępny pod linkiem: https://www.festiwal.lublin.pl/#program_ramowy

Serdecznie zapraszamy - udział we wszystkich projektach festiwalowych jest bezpłatny!

    Autor
    Redakcja UMCS
    Data dodania
    11 lipca 2019