Kalendarz wydarzeń

Spotkanie z wnukami Patronki UMCS

W tym roku świętujemy 150. rocznicę urodzin Marii Curie-Skłodowskiej – wybitnej uczonej oraz Patronki naszego Uniwersytetu. Z tej okazji odbyło się już wiele interesujących wydarzeń oraz inicjatyw organizowanych przez społeczność akademicką UMCS.

W ramach jubileuszu będziemy gościć również najbliższych członków rodziny Noblistki: jej wnuczkę Hélène Langevin-Joliot – profesor fizyki jądrowej oraz wnuka Pierre’a Joliot – biochemika, professor College de France i członka Francuskiej Akademii Nauk, którzy już 10 listopada br. w towarzystwie delegacji z Paryża, przyjadą do Lublina na zaproszenie naszego Uniwersytetu.

W najbliższy poniedziałek, 13 listopada o godz. 11.00 w Auli Instytutu Informatyki UMCS odbędzie się otwarte spotkanie członków rodziny Skłodowskiej ze społecznością akademicką naszego Uniwersytetu. Wszyscy, którzy z różnych powodów nie będą mogli w nim uczestniczyć, mają szansę obejrzenia relacji „na żywo”, która będzie prowadzona na platformie PlatonTV. Streaming realizują: TV UMCS i ACK „Chatka Żaka”.

Zachęcamy do obejrzenia transmisji. Będzie to niepowtarzalna okazja do wysłuchania wybitnych naukowców i potomków Marii Curie-Skłodowskiej.

    Data dodania
    6 listopada 2017