Kalendarz wydarzeń

Spotkanie i koncert noworoczny

Zapraszamy na uroczyste Spotkanie Noworoczne, które odbędzie się 7 stycznia 2018 r. (niedziela) o godz. 16.00 w Inkubatorze Medialno-Artystycznym w ACK UMCS „Chatka Żaka”.

Spotkanie i koncert noworoczny - 7 stycznia 2018 r.

Spotkanie rozpocznie się koncertem pt. „Najpiękniejsze kolędy Europy”.

Na scenie wystąpi sopranistka, Agnieszka Gertner-Polak, absolwentka wydziału wokalno-aktorskiego Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu oraz Wyższej Szkoły Muzycznej w Wiedniu. Artystka występowała na wielu międzynarodowych scenach i festiwalach muzycznych, śpiewała także dla Jana Pawła II w Watykanie. Współpracowała z kompozytorem Robertem Jansonem i orkiestrą Sinfonia Varsovia.

Solistce akompaniować będzie na fortepianie Monika Rosca, absolwentka Łódzkiej Akademii Muzycznej, adiunkt w klasie fortepianu prof. Tadeusza Chmielewskiego, laureatka wielu konkursów i festiwali muzycznych w Polsce, we Francji, Włoszech i w Grecji. Znana z kreacji roli Nel w ekranizacji powieści Henryka Sienkiewicza „W pustyni i w puszczy” z 1973 r.

Koncert poprowadzi Grzegorz Polak, dziennikarz katolicki, działacz ekumeniczny, popularyzator nauczania papieskiego, laureat nagrody dziennikarskiej „Ślad” im. bp. Jana Chrapka oraz nagrody „Totus”.

Podczas pięciu części koncertu usłyszymy jedne z najpiękniejszych europejskich kolęd. Oprócz znanych nam polskich utworów będziemy mieli okazję wysłuchać kompozycji hiszpańskich, włoskich, słowackich, czeskich czy austriackich. Artystki zaprezentują takie kolędy jak „Bóg się rodzi”, „Campana sobre campana”, „Tu scendi dalle stelle” czy „Still, still, still”.

Wstęp wolny.

Serdecznie zapraszamy!

    Data dodania
    28 grudnia 2017