Kalendarz wydarzeń

Dzień Ziemi 2019 na UMCS

 • Organizator
  Wydział Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej wraz z Wydziałem Artystycznym UMCS
 • Miejsce
  "Kampus Zachodni UMCS", przy Al. Kraśnickiej 2 (wjazd od ulicy Głębokiej)

26 kwietnia 2019 r. Wydział Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej wraz z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie oraz Wydziałem Artystycznym UMCS już po raz dwunasty organizują Międzynarodowy Dzień Ziemi połączony z Ogólnopolskim Dniem Geografa.

Światowy Dzień Ziemi to prowadzona na całym świecie akcja promocji postaw ekologicznych. Związane z nią imprezy i wydarzenia organizowane są corocznie wiosną w wielu krajach. W 2019 r. Wydział Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej wraz z Wydziałem Artystycznym UMCS po raz dwunasty włączają się w organizację obchodów Dnia Ziemi, przygotowując cykl warsztatów, pokazów, gier, konkursów i innych wydarzeń, których celem jest szerzenie wiedzy i postaw proekologicznych.

Tegoroczne obchody Dnia Ziemi na UMCS odbędą się w dniu 26 kwietnia 2019 r.

Otwarcie wydarzenia odbędzie się o godz. 9:00 w Auli WNoZiGP (I piętro, ul. Kraśnicka 2cd w Lublinie).

Strona internetowa wydarzenia: >> www.dzienziemi.umcs.pl <<

Niemal wszystkie zajęcia odbywać się będą na terenie tzw. "Kampusu Zachodniego UMCS", przy Al. Kraśnickiej 2 (wjazd od ulicy Głębokiej). Wyjątkowo zajęcia terenowe dotyczące obserwacji meteorologicznych odbędą się w ogródku meteorologicznym zlokalizowanym na Placu Litewskim.

  Autor
  Redakcja UMCS
  Data dodania
  17 kwietnia 2019