Kalendarz wydarzeń

„Noc Sów” na UMCS

  • Organizator
    Studenckie Koło Naukowe Biologów UMCS, Michał Zembrzycki z Zakładu Ochrony Przyrody UMCS
  • Miejsce
    Warsztaty: Wydział Biologii i Biotechnologii UMCS, ul. Akademicka 19, Lublin; Wycieczki: pętla autobusowa przy ul. Filaretów, Stary Gaj

Serdecznie zapraszamy na „Noc Sów” - wydarzenie edukacyjne poświęcone tym tajemniczym ptakom. Spotkanie z sowami na UMCS rozpocznie się 16 marca 2019 r. o godzinie 16:30 na Wydziale Biologii i Biotechnologii UMCS (ul. Akademicka 19, Lublin) i potrwa do 17 marca 2019 r.

Warsztaty:

W pierwszej części wydarzenia odbędą się warsztaty, podczas których będzie można dowiedzieć się, jakie gatunki tych ptaków żyją w Polsce i w Lublinie. Dowiemy się, czym żywią się sowy, czy wszystkie są aktywne tylko nocą oraz jak można chronić te niesamowite ptaki. Będzie też sporo atrakcji dla najmłodszych, wśród nich nauka wydawania sowich odgłosów, konkurs wiedzy o sowach, gry i zabawy związane z ptasią tematyką. Uczestnicy będą mogli zapoznać się z literaturą ornitologiczną lub wziąć do ręki sprzęt biologa terenowego, a nawet pogłaskać sowę. Wszyscy zainteresowani będą mogli także porozmawiać z profesjonalnymi ornitologami.

Wycieczki:

Drugą część wydarzenia będą stanowić nocne wycieczki (zarówno 16 marca oraz 17 marca). Każda z nich rozpocznie się o godzinie 20:15 na pętli autobusowej przy ul. Filaretów. Nocna wyprawa do Starego Gaju zapewni dreszczyk emocji: będzie można przekonać się, jak wygląda nocne życie lasu i czy przyroda budzi się już do życia, a przede wszystkim usłyszeć i zobaczyć sowy w ich naturalnym środowisku.

„Noc Sów” to wydarzenie odbywające się corocznie w marcu w wielu miejscach Polski, organizowane przez stowarzyszenie Ptaki Polskie. Wydarzenie ogólnopolskie odbędzie się 23/24 marca br.

Zapisy na wydarzenie dostępne są na stronie „Nocy Sów”: Zapisy>>

Szczegółowe informacje o wydarzeniu znajdują się na stronie internetowej „Nocy Sów” oraz facebooku Studenckiego Koła Naukowego Biologów UMCS


Koordynatorzy wydarzenia: Studenckie Koło Naukowe Biologów UMCS, Michał Zembrzycki z Zakładu Ochrony Przyrody UMCS.