Aktualności

Życzenia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego Wojciecha Murdzka dla wspólnoty akademickiej

1 października rozpoczyna się nowy rok akademicki 2020/2021 – to ważne wydarzenie dla całej akademickiej społeczności. „Każda uczelnia jest wspólnotą” – podkreśla minister nauki i szkolnictwa wyższego Wojciech Murdzek. Szef resortu nauki zapewnia też, że środowisko akademickie w obliczu pandemii koronawirusa może liczyć na pełne wsparcie MNiSW.

Z okazji inauguracji roku akademickiego minister Wojciech Murdzek na nagraniu wideo podziękował społeczności akademickiej za zaangażowanie i pracę, zwłaszcza w trudnych czasach pandemii.

– Każda uczelnia jest wspólnotą łączącą studentów i doktorantów, wykładowców i badaczy, pracowników administracji – aż po akademickie władze z rektorem na czele. Jest wspólnotą zjednoczoną w nieustannym poszukiwaniu prawdy, dobra i piękna. Jednocześnie wszystkie uczelnie, połączone jedną misją i jednym etosem, również tworzą wspólnotę – mówił minister Wojciech Murdzek.

– Nasza wspólnota akademicka ma też znaczący udział w walce z pandemią: polski test na koronowirusa czy Ventil – jeden respirator do wentylacji dwóch osób. Gwarantuję, że ze strony Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego nadal mogą Państwo liczyć na pełne i niezachwiane wsparcie, na dialog i zrozumienie, na elastyczne i szybkie działania w obliczy zmieniających się okoliczności i potrzeb – zapewnił minister Murdzek.

Zachęcamy do obejrzenia materiału wideo:


Źródło: MNiSW

    Aktualności

    Autor
    Redakcja UMCS
    Data dodania
    1 października 2020