Aktualności

XVI Lubelski Festiwal Nauki (zgłoszenia do 14.06.)

W dniach 14-20 września 2019 roku pod hasłem „Nauka – technika – innowacje” odbędzie się XVI Lubelski Festiwal Nauki. Głównym organizatorem tegorocznej edycji wydarzenia jest Politechnika Lubelska.

Uroczysta Inauguracja XVI Lubelskiego Festiwalu Nauki będzie miała miejsce 14 września 2019 r. o godz. 19.00 na terenie Politechniki Lubelskiej, zaś Piknik Naukowy odbędzie się na Placu Teatralnym Centrum Spotkania Kultur w Lublinie 15 września 2019 r. w godz. 10:00-16:00.

W terminie od 16 do 20 września 2019 r. na Politechnice Lubelskiej, Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II, Uniwersytecie Medycznym w Lublinie, Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie, Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie oraz instytucjach współorganizujących Festiwal odbędą się projekty festiwalowe, natomiast uroczyste zakończenie XVI LFN i przekazanie Statuetki w ręce władz UMCS, który w przyszłym roku będzie pełnić zaszczytną funkcję głównego organizatora XVII Lubelskiego Festiwalu Nauki, nastąpi w dniu 20 września 2019 r.

Lubelski Festiwal Nauki jest bezprecedensowym wydarzeniem i jednym z największych w skali kraju festiwalem, którego głównym celem jest upowszechnianie nauki w społeczeństwie. Festiwal jest nie tylko niepowtarzalną szansą na ukazanie niezwykle ciekawego, inspirującego i pięknego świata nauki szerokiemu gronu odbiorców, ale także efektywną promocją całej Uczelni. Z ramienia Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Festiwalu udział bierze jedenaście wydziałów oraz dziesięć jednostek uczelnianych.

Gorąco zachęcamy Wszystkich, a w szczególności pracowników naukowych, doktorantów, studentów, samorządy studenckie i koła naukowe do zaprezentowania swojej wiedzy, umiejętności, zainteresowań, etc. oraz zgłaszania projektów w ramach XVI LFN.

Zapraszamy do zapoznania się z procedurą rejestracji projektów: Przewodnik dla zgłaszających projekt

Termin zgłaszania projektów: do 14 czerwca 2019 r.

W odnośniku znajduje się lista koordynatorów wydziałów i jednostek UMCS wraz z danymi kontaktowymi:

Koordynatorzy UMCS»

Strona Festiwalu: www.festiwal.lublin.pl

    Aktualności

    Data dodania
    14 maja 2019