Aktualności

Studentki UMCS powalczą o medale igrzysk olimpijskich!

Malwina Kopron oraz Małgorzata Hołub-Kowalik, studentki Wydziału Prawa i Administracji UMCS, za kilka dni staną przed ogromną szansą ‒ szansą na medal XXXII Letnich Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020!

Dla 26-letniej, pochodzącej z Puław młociarki ‒ Malwiny Kopron ‒ będą to drugie igrzyska w karierze. Debiutowała w Rio de Janeiro. Wtedy jednak przede wszystkim jechała po naukę. Teraz sytuacja jest diametralnie inna. Jak sama przyznaje, do Japonii udaje się walczyć o medal!

‒ W tym roku mogę śmiało powiedzieć, że jadę walczyć o medal! Mam nadzieję, że lata doświadczenia, które minęły od startu w Rio zaprocentują w stolicy Japonii. Forma jest stabilna, pozostaje doładowanie mocy i liczę, że rzut życia wyjdzie podczas finału igrzysk olimpijskich. Jestem zdrowa, świetnie przygotowana: mentalnie i fizycznie. Wierzę, że do wyniku 75 metrów, który często osiągałam w tym sezonie, mogę dołożyć nawet 2-3 metry. Wiem, że kilka zawodniczek rzuca dalej ode mnie, ale jak mówię, jadę dobrze przygotowana. Jestem zdolna, aby podjąć rękawicę i walczyć o medal ‒ zapowiadała w rozmowie z Polskim Radiem Lublin Malwina Kopron.

Obecny sezon jest jednym z najlepszych w karierze zawodniczki. Regularnie osiąga odległości powyżej 75 metrów. Sięgnęła w nim także po drugi w karierze tytuł mistrzyni kraju. Do Japonii udaje się z ósmym wynikiem na światowych listach. Największym sukcesem Malwiny Kopron są: brąz mistrzostw świata oraz złoto uniwersjady wywalczone w 2017 roku.

Z kolei Małgorzatę Hołub-Kowalik będziemy mogli zobaczyć na bieżni. Reprezentantka AZS UMCS Lublin specjalizuje się w biegach sprinterskich.

Jej koronnym dystansem jest 400 metrów. To właśnie na nim odnosi największe sukcesy. Jest indywidualną oraz sztafetową triumfatorką uniwersjady. Razem z koleżankami z kadry Polski wywalczyła trzy złote medale mistrzostw Europy w sztafecie 4x400! Zawodniczka na swoim koncie ma również sztafetowe medale mistrzostw świata. Jedynym brakującym w jej kolekcji jest ten z igrzysk olimpijskich. W Japonii wystąpi w sztafecie 4x400 metrów.

Kopron w Japonii zobaczymy 1 sierpnia w eliminacjach, które od 16.10 czasu polskiego. Następnie, miejmy nadzieję, w finale. Ten 4 sierpnia o godzinie 3:35 w nocy.

Eliminacje do finałów sztafet 6 sierpnia o 2:25, natomiast potencjalny finał 8 sierpnia o godzinie 4:30.

    Aktualności

    Autor
    Kamil Wojdat
    Data dodania
    23 lipca 2021