Aktualności

Studentka WPiA UMCS Mistrzynią Olimpijską!

Polska sztafeta mieszana 4×400 metrów ze złotymi medalami igrzysk olimpijskich! Jedną z autorek sukcesu była zawodniczka AZS UMCS Lublin – Małgorzata Hołub-Kowalik. Złota zawisły jeszcze na szyjach: Kajetana Duszyńskiego, Natalii Kaczmarek, Justyny Święty-Ersetic, Karola Zalewskiego, Igi Baumgart-Witan oraz Dariusza Kowaluka.

Po półfinale, w którym Polacy (w składzie Dariusz Kowaluk, Iga Baumgart-Witan, Małgorzata Hołub-Kowalik, Kajetan Duszyński) ustanowili nowy rekord Europy (3:10.44), polska drużyna była mocnym kandydatem do medalu. W finale, dzień później, w składzie zaszły trzy roszady. Do Kajetana Duszyńskiego dołączyli: Natalia Kaczmarek, Justyna Święty-Ersetic i Karol Zalewski. Biało-czerwoni pokazali, że są równi i mocni. Przez trzy zmiany biegli w czołówce, by na ostatniej prostej za sprawą Duszyńskiego wyjść na czoło stawki. Polska finiszowała z czasem 3:09.87, po raz kolejny poprawiając rekord Europy oraz rekord igrzysk olimpijskich! Srebro powędrowało do Dominikany, a brąz do Stanów Zjednoczonych.

Był to drugi medal Polski wywalczony podczas zmagań w Tokio. Wcześniej po srebro sięgnęła wioślarska czwórka podwójna pań.

Fot. Paweł Skraba

    Aktualności

    Autor
    Kamil Wojdat
    Data dodania
    2 sierpnia 2021