Aktualności

Marsz dla Nauki

22 kwietnia w wielu miastach na całym świecie odbędzie się Marsz dla Nauki. Najwięcej osób weźmie udział w marszu w Waszyngtonie. Być może – jak informuje KRASP – marsz odbędzie się także w Warszawie. Informacje na ten temat zamieszczane są sukcesywnie w mediach społecznościowych.

Celem marszów jest przypomnienie rządzącym i opinii publicznej o kluczowej roli nauki dla rozwoju społeczeństw. Są one też wyrazem protestu przeciwko negatywnemu postrzeganiu nauki, dyskredytowaniu, a niekiedy wręcz negowaniu jej osiągnięć. Organizatorzy marszów w Stanach Zjednoczonych nie ukrywają, że protestują przeciwko polityce swojego nowego prezydenta. Najnowsze informacje na temat Marszu dla Nauki znajdują się w University World News

Łącznie zarejestrowano 500 marszów. Przedsięwzięcie wspierają niektóre krajowe konferencje rektorów m.in. z Francji, Niemiec, Irlandii, Austrii, Holandii i Belgii. 

Zachęcamy całą społeczność akademicką do obserwacji tej ogólnoświatowej inicjatywy oraz przekazywanie informacji dotyczących celowości podjęcia działań na rzecz zorganizowania w przyszłym roku Marszu dla Nauki w ośrodkach akademickich w naszym kraju.

    Aktualności

    Data dodania
    20 kwietnia 2017