Aktualności

Futsaliści AZS UMCS w finałach AMP

Sekcja futsalu AZS UMCS Lublin po raz drugi z rzędu znalazła się w finałach Akademickich Mistrzostw Polski.

W dniach 29.01.-01.02.2015 odbył się Półfinał Akademickich Mistrzostw Polski w Futsalu. Wystąpiło w nim 13 zespołów podzielonych na cztery grupy. W grupie "A" znalazła się reprezentacja AZS UMCS Lublin, Krakowska Akademia i Akademia Górniczo-Hutnicza Kraków. Stawką zawodów był awans do prestiżowego Finału Akademickich Mistrzostw Polski, który odbędzie się w dniach 12-15.02.2015 r.

AZS UMCS Lublin – Krakowska Akademia 2:2

W pierwszym meczu AZS UMCS zmierzył się ze zwycięzcą eliminacji w Małopolsce – Krakowską Akademią. Po bardzo wyrównanym i zaciętym meczu przeciwko faworytowi grupy, studenci naszej Uczelni osiągnęli remis 2:2 po bramkach Łukasza Mietlickiego i Mateusza Majewskiego. W trakcie meczu rywale dwukrotnie wychodzili na prowadzenie, jednak to lublinianie byli bliżsi zwycięstwa, mając wiele dogodnych sytuacji do zdobycia zwycięskiej bramki.

AZS UMCS Lublin – AGH Kraków 4:1

Następnego dnia futsaliści AZS UMCS Lublin zmierzyli się z AGH Kraków, który w swoim pierwszym meczu uległ Krakowskiej Akademii 1:3. Po bardzo dobrym spotkaniu i błędzie taktycznym rywali, piłkarze Tomasza Bieleckiego wygrali 4:1, zdobywając ostatnią bramkę równo z syreną kończącą mecz. Bramki w tym spotkaniu strzelili: Karol Banachiewicz (x2) i Łukasz Mietlicki (x2). Dzięki zwycięstwu lublinianie jako jedyni z naszego województwa znaleźli się w fazie pucharowej, decydującej o awansie do Finału AMP.

AZS UMCS – Politechnika Rzeszowska 8:0

W kluczowym meczu AZS UMCS podejmował Politechnikę Rzeszowską. Po spektakularnej grze lubelski zespół rozgromił rzeszowian aż 8:0, po bramkach: Karola Banachiewicza (x2), Konrada Tarkowskiego (x2), Mateusza Majewskiego, Łukasza Mietlickiego, Przemysława Kwiatkowskiego i Michała Wołosa. Tym samym podopieczni Tomasza Bieleckiego zagwarantowali sobie awans do czołowej szesnastki w Polsce, czyli Finału AMP.

AZS UMCS – PWSZ Nowy Sącz 1:2

Ostatniego dnia wyczerpującego turnieju AZS UMCS rozegrał jeszcze dwa spotkania. Pierwsze, w półfinale turnieju w Krakowie, w którym uległ Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej Nowy Sącz 1:2, mając na dwie sekundy przed końcem meczu niewykorzystaną doskonałą okazję do wyrównania. Bramkę w tym meczu zdobył Przemysław Kwiatkowski.

AZS UMCS – Uniwersytet Ekonomiczny Kraków 5:1

Drugie, w meczu o trzecie miejsce turnieju, gdzie lubelscy studenci pewnie pokonali gospodarzy zawodów – Uniwersytet Ekonomiczny Kraków 5:1, osiągając tym samym miejsce na podium zawodów. Bramki zdobywali: Damian Gawron (x2), Rafał Kursa, Konrad Tarkowski, Przemysław Kwiatkowski.

Turniej strefowy wygrali piłkarze AWF Kraków, którzy obok AZS UMCS Lublin, PWSZ Nowy Sącz i Uniwersytetu Ekonomicznego będą reprezentować strefę "C" w Finale AMP w Katowicach.

Serdecznie gratulujemy i życzymy naszym piłkarzom dalszych sukcesów!

Zdjęcia z poszczególnych meczów można obejrzeć pod adresem: https://www.facebook.com/amp.c.futsal.mezczyzn 


Skład zespołu AZS UMCS Lublin: Mikołaj Cięszczyk, Paweł Porzucek, Aleksander Komor, Rafał Kursa, Tomasz Ławicki, Łukasz Mietlicki, Karol Banachiewicz, Mateusz Majewski, Damian Gawron, Przemysław Kwiatkowski, Konrad Tarkowski, Patryk Wróblewski, Michał Wołos, Michał Budzyński. Trener: Tomasz Bielecki.

    Aktualności

    Data dodania
    3 lutego 2015