Aktualności

Dzień Europy na UMCS

9 maja studenci UMCS świętowali Dzień Europy, zorganizowany przez Centrum Europejskie UMCS. Święto to upamiętnia deklarację Schumana z 9 maja 1950 roku uznawaną za zalążek dzisiejszej Unii Europejskiej.  

W spotkaniu uczestniczyły władze dziekańskie WPiA UMCS prof. dr hab. Anna Przyborowska-Klimczak, dr hab. Jarosław Kostrubiec prof. UMCS, p.o. dyrektora Centrum Europejskiego dr hab. Sylwia Kucharuk, prof. UMCS oraz (online) goście specjalni: Dyrektor Europejskiego Centrum Uniwersyteckiego w Nancy prof. Yves Petit oraz Konsul Honorowy RP w Nancy Czesław Bartela. Spotkanie było transmitowane oraz tłumaczone na jęz. ukraiński dla studentów i przedstawicieli ukraińskich uniwersytetów, obecnych na spotkaniu online.

Uroczystość połączona była z promocją prestiżowego i unikatowego w skali kraju kierunku prawo międzynarodowe i prawo Unii Europejskiej (studia II stopnia), który umożliwia uzyskanie podwójnego dyplomu - UMCS oraz Uniwersytetu Lotaryńskiego w Nancy.

Kilka słów do zgromadzonych na spotkaniu studentów skierował z tej okazji Prezydent Lublina dr Krzysztof Żuk, który zachęcił do studiowania Prawa międzynarodowego i prawa Unii Europejskiej na UMCS.

Zachęcamy również do obejrzenia krótkiej prezentacji przygotowanej przez Natalię Niezabitowską – studentkę romanistyki oraz prawa międzynarodowego i prawa UE oraz do galerii.

    Aktualności

    Data dodania
    19 maja 2023