Aktualności

Debata Europejska na Wydziale Politologii UMCS (20.05.)

Jakie znaczenie ma udział obywateli w wyborach do Parlamentu Europejskiego - to pytanie, na które odpowiedzą uczestnicy Debaty Europejskiej, która odbędzie się dzisiaj, 20 maja 2019 r. o godz. 18:00 na Wydziale Politologii UMCS (sala 115, Plac Litewski 3).

W ostatnim czasie w naszym regionie odbywa się wiele debat i spotkań z kandydatami, jednak wciąż aktualne jest kluczowe zagadnienie dotyczące rzeczywistego wpływu obywateli na decyzje podejmowane w Unii Europejskiej.

Project Platform Europe, w ramach którego odbędzie się debata, to rezultat współpracy międzynarodowej UMCS m.in. z uczelniami z Włoch i Szwecji (University Roma Tre oraz University of Gothenburg). Jego celem jest edukacja europejska, zwiększanie frekwencji w wyborach do PE, obserwacja działań komunikacyjnych realizowanych przez komitety wyborcze we wszystkich państwach Unii Europejskiej, w tym także w Polsce. Projekt jest finansowany i wspierany organizacyjnie przez Parlament Europejski.

Podczas Debaty poruszone zostaną następujące tematy:

 • rola i znaczenie działalności Parlamentu Europejskiego dla codziennego życia Europejczyków;
 • znaczenie udziału obywateli w wyborach do PE;
 • najważniejsze problemy współczesnej Europy i możliwości oraz sposoby ich rozwiązywania w Unii Europejskiej.

W debacie wezmą udział m. in. Krzysztof Hetman, Jarosław Sachajko i Zbigniew Bujak, a także pracownicy naukowi i studenci dziennikarstwa na UMCS.

Debatę poprowadzi Local Coordinator for Platform Europe: dr hab. Ewa Nowak-Teter, prof. UMCS.

Zapraszamy już dziś, wstęp wolny.

  Aktualności

  Autor
  Redakcja UMCS
  Data dodania
  20 maja 2019