Więzi rodzinne - spektakl Teatru Bohema

„Więzi rodzinne” to tytuł spektaklu Teatru Studenckiego „Bohema” UMCS. Przedstawienie, które można było obejrzeć 31 stycznia br. w Chatce Żaka opowiada o przemianie, dokonującej się w rodzinie podczas wieczerzy wigilijnej dzięki seniorowi rodu. Inspiracją dla pomysłodawców była twórczość m.in. Sławomira Mrożka i Charlesa Dickensa.

Projekt podkreśla znaczenie teatru amatorskiego w kształtowaniu obrazu polskiego społeczeństwa, polskiej rodziny w czasach głębokiego podziału oraz kultywowaniu pozytywnych wartości takich jak: jedność, miłość, empatia czy tolerancja. Teatr Studencki „Bohema” działa przy Wydziale Politologii i Dziennikarstwa UMCS. Spektakl był zwieńczeniem warsztatów teatralnych, organizowanych w semestrze zimowym.

Przy okazji premiery twórcy zachęcali też do pomocy podopiecznym Domu Pomocy Społecznej im. Matki Teresy z Kalkuty w Lublinie, który w ubiegłym roku został zniszczony przez pożar. Podsumowali również swoją ubiegłoroczną działalność, związaną m.in. ze wsparciem schroniska w Krzesimowie, projektem obywatelskim czy współpracą w ramach akcji Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę.

    Polecamy

    Data dodania
    8 lutego 2020