TV UMCS dla niesłyszących

Miło nam poinformować, że Telewizja Akademicka TV UMCS rozpoczęła współpracę z Biurem ds. Studentów Niepełnosprawnych UMCS, czego efektem są m.in. tłumaczenia na język migowy relacji, wyprodukowanych przez nasz zespół. Współpraca ma na celu m.in. wyrównywanie szans edukacyjnych studentów z niepełnosprawnościami.

Zapraszamy do oglądania naszych programów! Wszystkie poniższe relacje zostały przetłumaczone na język migowy przez panią Martę Stępniak.

Drzwi Otwarte UMCS

Zgodnie z hasłem tegorocznych Drzwi Otwartych UMCS - "Przyjdź. Zobacz. Zostań" tłumy maturzystów i zaproszonych gości odwiedziły 11 marca 2016 r. mury naszej uczelni. Kto przyszedł - mógł zobaczyć szereg atrakcji, które z pewnością pomogą podjąć decyzję o związaniu swojej przyszłości z Uniwersytetem Marii Curie-Skłodowskiej. My to wszystko zarejestrowaliśmy. Zresztą - sprawdźcie sami, jak było! 

Dni Kariery AEIESEC 

Jak pokierować swoją karierą? Jakie warunki trzeba spełnić, aby zdobyć ciekawą i dobrze płatną pracę? Między innymi tego mogli dowiedzieć się uczestnicy targów pracy Dni Kariery AIESEC, które odbyły się 10 marca 2016 roku w lubelskiej hali "Globus". Na studentów i absolwentów czekało ponad 30 wystawców. Podczas Dni Kariery AIESEC nie mogło zabraknąć ekipy TV UMCS, bowiem to właśnie nasza telewizja była partnerem medialnym wydarzenia.

Wiosenna dycha na rękę 

Wiosenna dycha na rękę - taki był tytuł koncertu charytatywnego dla Ewy Jabczyk, zorganizowanego przez Zrzeszenie Studentów Niepełnosprawnych UMCS „Alter Idem” we współpracy z Zespołem ds. Studentów Niepełnosprawnych oraz Fundacją "Krok do marzeń". Koncert odbył się 21 marca 2016 roku w Akademickim Centrum Kultury UMCS "Chatka Żaka". Ewa Jabczyk – to absolwentka studiów licencjackich na kierunku filologia romańska, która choruje na wrodzoną sztywność stawów. Aby mogła żyć normalnie musi przejść operację i rehabilitację, których koszt wynosi ok. 20 tysięcy złotych. Podczas koncertu wolontariusze zbierali "cegiełki" dla Ewy, odbyła się także licytacja gadżetów (przekazanych m.in. przez zespół Wilki i studentów naszej uczelni) oraz loteria fantowa. Gwiazdami koncertu byli lubelscy artyści. Na scenie można było zobaczyć Orkiestrę Świętego Mikołaja i duet: Adam Drath i Zbyszek Kowalczyk. 

 

    Polecamy