Punkty i linie - internetowa premiera filmu

Zapraszamy na internetową premierę filmu dokumentalnego o Karolu Pomykale - „Punkty i linie”. To opowieść o sztuce linorytu, o szukaniu nowych form wyrażania siebie, o próbie odnalezienia się w dzisiejszej rzeczywistości. Jednak przede wszystkim to film o młodym artyście, grafiku - Karolu Pomykale, którego dzieła zyskują uznanie na całym świecie. Jego prace pojawiały się na wystawach w Korei, Chinach, Hiszpanii, Turcji czy Szwecji. Jest laureatem wielu ogólnopolskich i międzynarodowych nagród, w tym Grand Prix Międzynarodowego Triennale Grafiki w Krakowie i Megalo International Print Prize 2019 w Australii.

Od lat związany jest także z Wydziałem Artystycznym UMCS. Najpierw jako student, teraz jako doktorant i asystent w Katedrze Grafiki Warsztatowej w Pracowni Wypukłodruku. Ten dwudziestominutowy dokument jest zwieńczeniem wielogodzinnych rozmów o sztuce, społeczeństwie, rodzinie i życiowych wyborach.

Oficjalna premiera filmu odbyła się dokładnie rok temu w Chatce Żaka. W rocznicę tego wydarzenia udostępniamy film na kanale TV UMCS, by każdy mógł zapoznać się z życiem i twórczością tego wyjątkowego artysty. Zapraszamy wszystkich, którzy w tych trudnych czasach potrzebują odrobiny inspiracji i chwili oddechu od codzienności.

Film został wyprodukowany przez Telewizję Akademicką TV UMCS i Akademickie Centrum Kultury UMCS Chatka Żaka we współpracy z Wydziałem Artystycznym UMCS.

Fot. Patrycja Winiarczyk

    Polecamy

    Data dodania
    6 maja 2020