Lubelskie na jazzowo – koncert i promocja Pisma Folkowego

Koncert muzyki folkowej w jazzowych aranżacjach, połączony z promocją najnowszego numeru Pisma Folkowego odbył się 1 czerwca w Akademickim Centrum Kultury i Mediów UMCS Chatka Żaka. To wyjątkowe wydarzenie, bowiem w tym roku Pismo Folkowe świętuje swoje dwudziestopięciolecie. W strukturze Chatki Żaka istnieje już od 1996 roku! W numerze 152–153 czytelników powita odświeżony, ale nawiązujący do wieloletnich tradycji layout okładki, która od teraz zyska na kolorze. W tym wydaniu Pisma Folkowego debiutuje też nowy dział: Fantastyka ludowa. Odświeżone Pismo Folkowe staje się także bardziej interaktywne.

Promocji najnowszego numeru pisma towarzyszył występ Koła Wokalno-Aktorskiego, które działa w Instytucie Muzyki WA UMCS.
Projekt „Lubelskie na jazzowo” powstał z inspiracji absolwenta kierunku Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej UMCS, Marcina Obuchowskiego, który znany jest w środowisku lubelskim jako aktywny chórmistrz i kompozytor. Zainteresowanie muzyką ludową połączył w swoich kompozycjach ze stylem jazzowym. Całość merytorycznie przygotowała prof. Elżbieta Krzemińska.

Koncert został organizowany we współpracy linii LIFESTYLE i DŹWIĘK.

Fot. Jan Jeżak

    Polecamy

    Data dodania
    2 czerwca 2021