Ku pokrzepieniu – promocja książki

Ta książka napisana jest językiem, który nie pozwala oderwać się od czytania! Mowa o publikacji pt. „Ku pokrzepieniu wątrób, trzustek, nerek i serc”, której promocja odbyła się 24 stycznia br. w ACK UMCS Chatka Żaka.

To poruszające opowieści pacjentów: zarówno tych, którzy przeszli transplantacje, jak i będących w trakcie leczenia. Przynosi odpowiedzi na pytania, które często stawiają sobie ludzie poważnie chorzy, a na które nieraz mogą odpowiedzieć tylko ci, którzy sami zmagali się z chorobą.

Historie zostały wzbogacone kilkudziesięcioma zdjęciami, dokumentacją medyczną, statystykami Poltransplantu i poradami praktycznymi. Dla autorów: prof. Zbigniewa Pastuszaka, dr. Romana Asyngiera, mgr Kamili Belczyk-Panków i prof. Artura Popka wydanie książki było pewnego rodzaju misją i podziękowaniem dla wszystkich, którzy uczestniczą w systemie polskiej transplantacji – od dawców i ich rodzin, przez lekarzy i zespoły medyczne, po koordynatorów i organizatorów systemu. Cały dochód ze sprzedaży książek przeznaczony jest na promocję postaw pro-transplantacyjnych.

Spotkanie cieszyło się wielkim zainteresowaniem licznie przybyłej publiczności. Zobaczcie, jak to wyglądało!

Fot. Bartosz Proll

    Polecamy

    Data dodania
    6 lutego 2020