Grand Prix 13. edycji Konkursu Gepperta dla Małgorzaty Pawlak z UMCS!

Małgorzata Pawlak, doktorantka UMCS otrzymała Grand Prix 13. edycji Konkursu Gepperta we Wrocławiu! To jedna z najbardziej prestiżowych nagród w Polsce przyznawana młodym artystom do trzech lat po obronie dyplomu. Małgorzata Pawlak jest absolwentką malarstwa na Wydziale Artystycznym UMCS, a obecnie studentką Szkoły Doktorskiej Nauk Humanistycznych. Zarówno dyplom licencjacki, jak i magisterski obroniła z wyróżnieniem.

Konkurs Gepperta - to najważniejszy konkurs w Polsce, organizowany co trzy lata i adresowany do absolwentów malarstwa (do 3 lat po dyplomie magisterskim), obejmujący przegląd najlepszych debiutów polskiej sceny malarskiej. Uczestniczą w nim artyści wskazani przez grono współpracujących z organizatorami ekspertów. 

Wynik konkursu ogłoszono podczas gali online w piątek, 19 czerwca br. Zwycięska praca nosi nazwę „Google Igloos” i jest połączeniem kilkudziesięciu przedstawień igloo ze sztucznym śniegiem. Nagroda po raz pierwszy trafiła do młodego artysty z Lublina. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

    Polecamy

    Data dodania
    13 lipca 2020