22. Bieg o Puchar Rektora UMCS

13 czerwca br. w Parku Akademickim odbył się 22. Bieg o Puchar Rektora UMCS. Zawody składały się z dwóch części. W pierwszej rozegrane zostały: bieg sztafet, w których wzięło udział 10 pięcioosobowych drużyn z 8 wydziałów oraz sztafeta reprezentująca AZS UMCS. W drugiej części odbył się bieg główny w różnych kategoriach wiekowych, w którym uczestniczyło 95 osób.

Bieg sztafetowy wygrali zawodnicy z Wydziału Ekonomicznego, drugą lokatę zajął zwycięzca poprzedniej edycji - Wydział Chemii, zaś na najniższym stopniu podium uplasowała się drużyna Wydziału Matematyki, Fizyki i Informatyki. Skład sztafety Wydziału Ekonomicznego, która zwyciężyła w biegu o Puchar Rektora UMCS: Łukasz Jasiński (pracownik, kapitan zespołu), Małgorzata Podkańska (studentka), Ewelina Berlińska (pracownik), Michał Kitliński (student), Cezary Mirosław (student), Łukasz Wiechetek (pracownik, zawodnik rezerwowy).

W rywalizacji kategorii open panów zwyciężył Michał Piróg - student z kierunku Chemia, zaś wśród pań najszybsza była Joanna Szmit - absolwentka kierunku Turystyka i Rekreacja.

Bieg o Puchar Rektora UMCS cieszył się dużym zainteresowaniem wśród studentów, pracowników i absolwentów UMCS.