"Suita" - wystawa Marty i Krzysztofa Wasilczyków

Zapraszamy na wystawę Marty i Krzysztofa Wasilczyków pt. "Suita" w Centrum Kultury i Sztuki Chińskiej He Shuifa UMCS.

Na wystawie zaprezentowane zostaną prace ceramiczne Marty Wasilczyk, którym towarzyszyć będą fotografie autorstwa Krzysztofa Wasilczyka.

Wernisaż wystawy odbędzie się 22 listopada 2018 r. o godzinie 18:00.

Miejsce: Galeria ACK UMCS Chatka Żaka: Centrum Kultury i Sztuki Chińskiej He Shuifa UMCS (Biblioteka Główna UMCS, ul. Radziszewskiego 11, III piętro)

Wystawa czynna do 7 grudnia 2018 r.

Wstęp wolny

Dołącz do wydarzenia na Facebooku


Marta Wasilczyk - artysta ceramik, garncarz, historyk sztuki. Absolwentka Wydziału Historii Sztuki KUL. Nauczyciel Tkaniny Artystycznej w ZSP im. C.K. Norwida w Lublinie, członek Związku Ceramików Polskich. Od 1994 roku prowadzi własną Pracownię Ceramiki Artystycznej. Laureatka wielu nagród, brała udział w licznych wystawach, uczestniczyła w ogólnopolskich i międzynarodowych plenerach ceramicznych i rzeźbiarskich, m.in. w Nowym Wiśniczu, Cieszynie, Kaliszu, Łańcucie, uczestniczka międzynarodowych plenerów malarskich Sacrum w Tuchowie (specjalizuje się w malarstwie na jedwabiu). O swojej twórczości mówi: "Kiedy biorę bezkształtną bryłę gliny do ręki, mam wrażenie, że dotykam jej mistycznych tajemnic... Ożywiam glinę za pomocą tylko mi znanych zaklęć".

Krzysztof Wasilczyk - fotografik. Pracował na niemal wszystkich rodzajach aparatów: od skrzyniowego typu "wiedeńskiego" na szklane negatywy 13 x 18 cm, przez lustrzanki średnioformatowe, dwuobiektywowe, małoobrazkowe po współczesne aparaty cyfrowe. W swojej twórczości kieruje się przekonaniem, że "dobre zdjęcie najpierw trzeba zobaczyć, a potem umieć je sfotografować". Od 35 lat fotografuje w Muzeum Wsi Lubelskiej. Jest autorem zdjęć do wielu muzealnych katalogów, kalendarzy, serwisów internetowych, albumów, fotografii do książki "Kuchnia Słowian" autorstwa Hanny i Pawła Lisów. Zrealizował wystawy autorskie, m.in.: "Lublin wielokulturowy", "Przebudzenie wędrującej świątyni", "Do zobaczenia w miasteczku".

    Aktualności