Studenckie Koło Medialne

Studenckie Koło Medialne skierowane jest do wszystkich zainteresowanych funkcjonowaniem współczesnych mediów, sztuką dziennikarstwa oraz sferą Public Relations. Wspólnie staramy się rozwijać nasze zainteresowania, poszerzać swoją wiedzę oraz szlifować umiejętności techniczne, które są niezbędne w zawodzie dziennikarza lub osoby związanej z mediami. Koło tworzone jest przez ludzi z pasją, entuzjazmem i gotowością do działania!

Czym się zajmujemy?

Na co dzień zajmujemy się m.in. redagowaniem oraz wydawaniem magazynu społeczno-kulturalnego OFENSYWA, samodzielnie tworzymy projekty, które umożliwiają nam wykorzystanie praktycznych umiejętności dziennikarskich.

W ubiegłych latach przy współpracy z Chatką Żaka stworzyliśmy V edycji projektu „Twarzą w Twarz – Uniwersytet tworzą ludzie”, który miał na celu przybliżenie sylwetek osób, z którymi każdego dnia spotykamy się na Uniwersytecie. Zwieńczeniem każdej z edycji był wernisaż zdjęć oraz fragmentów wywiadów przeprowadzonych z naszymi bohaterami. Swoje cele realizujemy również, współpracując z organizacjami poza uczelnianymi, ośrodkami i centrami kultury. Organizujemy spotkania oraz warsztaty z ludźmi mediów. Stale staramy się poszukiwać nowych kreatywnych możliwości zdobywania oraz poszerzania naszej wiedzy i umiejętności.

Jeżeli chcesz do nas dołączyć…

Wystarczy, że skontaktujesz się z nami. Nie przeprowadzamy rekrutacji na członków koła, liczą się chęci, zapał i energia do działania! Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy!

KONTAKT:

OFENSYWA
Redaktor Naczelna – Małgorzata Richter
magazynofensywa@gmail.com
https://www.facebook.com/Magazyn.Ofensywa/
   
KOŁO MEDIALNE
Przewodnicząca – Viktoria Aleksiuk 
skm.umcs@gmail.com

 
Opiekun Koła: dr hab. Piotr Celiński