Studenci UMCS na Konferencji IAKOŚ 2017

II edycja Interdyscyplinarnej Akademickiej Konferencji Ochrony Środowiska (IAKOŚ), która odbyła się w gmachu Centrum Nanotechnologii Politechniki Gdańskiej w dniach 17-20 marca 2017 r., była wydarzeniem o zasięgu ogólnopolskim. Zaprezentowano na niej ponad 70 posterów i prawie 50 komunikatów ustnych, wśród których przeważały referaty badawcze. Wśród zaproszonych gości szczególnie intrygowały prelekcje „Czy sztuczny nos może zastąpić zmysł węchu?” dr hab. inż. Jacka Gębickiego oraz relacja z 40 lat polskich badań na Arktyce „Polska Stacja Polarna Hornsund im. Stanisława Siedleckiego” autorstwa dr Katarzyny Jankowskiej, uczestniczki XXXVI i wyprawy polskiej wyprawy polarnej PAN 2013/14.

W Gdańsku spotkali się młodzi naukowcy z 16 miast z całej Polski. Studenci UMCS licznie reprezentowali Naszą uczelnię i stanowili trzon lubelskiej reprezentacji w czasie IAKOŚ 2017. Przedstawicielami Wydziału Biologii i Biotechnologii byli: Kinga Nakonieczna, Monika Sztandera, Jakub Knurek oraz Mateusz Sapieja. W skład zespołów badawczych przygotowujących wystąpienia wchodzili także Aleksandra Buchaj oraz Patrycja Malec, które jednak pozostały w Lublinie. Jednym z laureatów Konferencji został Mateusz Sapieja, student biologii I roku I stopnia. Zajął on drugie miejsce w sesji posterowej.

- Ta konferencja to spełnienie marzeń. Ogromnie cieszę się z tak wielkiego zainteresowania i wymiany różnych poglądów. Celem IAKOŚ jest właśnie dyskusja w przyjaznej, ale naukowej atmosferze. - powiedziała przewodnicząca Konferencji Anna Kuczyńska-Łażewska.

Organizatorami Konferencji byli Naukowe Koło Chemików Studentów Politechniki Gdańskiej, Koło Naukowe Studentów Fizyki Politechniki Gdańskiej, Koło Naukowe Mikrobiologia w Inżynierii Środowiska, Koło Naukowe Konfuzor.

Reportaż z Konferencji można było zobaczyć w gdańskiej Panoramie. Film dostępny jest na pod tym adresem.

Autor tekstu: Jakub Knurek

Fotografie: Michał Zembrzycki

Załączniki

    Aktualności

    Data dodania
    21 marca 2017