Studenci Instytutu Muzyki UMCS odnoszą sukcesy!

Z radością informujemy o sukcesach Studentów Instytutu Muzyki, którzy zdobyli nagrody w konkursach o zasięgu międzynarodowym oraz ogólnopolskim, kształcąc się na Wydziale Artystycznym pod kierunkiem prof. dr hab. Elwiry Śliwkiewicz-Cisak oraz mgr Michała Iwanka.

Jesteśmy dumni mogąc podzielić się informacją, że student kierunku Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej Instytutu Muzyki UMCS - Michael Mishchenkov z klasy akordeonu prof. dr hab. Elwiry Śliwkiewicz-Cisak uzyskał II miejsce w International Competition of Accoedion Players CONCORD OF SOUNDS - 2021, który odbywał się w formule on-line w dniach 16-20 maja 2021 w Rydze/Łotwa. W konkursie uczestniczyli akordeoniści z m.inn. z Chin, Czech, Litwy, Estonii, Rosji, Łotwy, Chorwacji, Bosni i Hercegowiny, Polski itd.
Członkami Jury byli czołowi akordeoniści reprezentujący 32 kraje z czterech kontynentów: Azji, Australii, Ameryki Północnej i Europy.

Jednocześnie ogłaszamy kolejny wielki sukces studentów Instytutu Muzyki UMCS. W Lubelskim Konkursie Akordeonowym (ranga ogólnopolska) przeprowadzonym 12 czerwca 2021 w formule on-line: Szymon Chołomiej - akordeon z kierunku Jazz i muzyka estradowa (nauczyciele: prof. dr hab. Elwira Śliwkiewicz-Cisak i mgr Michał Iwanek) zajął II miejsce, zaś Michael Miszczenkov – akordeon z kierunku Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej (z klasy akordeonu prof. dr hab. Elwiry Śliwkiewicz-Cisak) uzyskał wyróżnienie. Studenci UMCS rywalizowali z akordeonistami z polskich uczelni artystycznych m.in. z Warszawy, Katowic czy Gdańska.

Serdecznie gratulujemy Studentom i Pedagogom!

    Aktualności

    Autor
    Renata Gogol
    Data dodania
    24 czerwca 2021