Oświadczenie ws. I Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Naturoterapii

Wobec pojawiających się wątpliwości dotyczących patronatu medialnego Polskiej Akademii Zdrowia nad I Ogólnopolską Konferencją Naukową Naturoterapii, organizowaną przez Fundację Scytia oraz Zakład Fizjologii Roślin UMCS wraz z Centrum Innowacji Badań i Nauki w Lublinie informujemy, że organizatorzy podjęli decyzję o rezygnacji z tego patronatu – kładąc tym samym nacisk na czysto naukowy wymiar konferencji.

Jednocześnie pragniemy podkreślić, że tematy poruszane podczas konferencji oparte będą na wynikach badań naukowych, a wśród prelegentów pojawią się pracownicy lubelskich uczelni wyższych, w tym m.in.: prof. dr hab. n. med. Piotr Książek (UM), prof. dr hab. Ewa Solarska (UP), dr hab. Krzysztof Grzywnowicz (UMCS), dr n. farm. Wirginia Kukuła-Koch (UM). Tematyka prac prezentowanych przez uczestników będzie rzetelnie sprawdzana przez Komitet Naukowy i nie znajdą się wśród nich pozycje nienaukowe. Podczas konferencji poruszone zostaną m.in. następujące zagadnienia: „Najefektywniejsze flawonoidy w ograniczaniu chorób chronicznych”, „Naturalna i bezpieczna żywność wyzwaniem 21 wieku”, „O ziołolecznictwie”, czy „Substancje bioaktywne w grzybach leczniczych”.

W formule zaproponowanej przez organizatorów nie możemy więc mówić o promowaniu określonego stanowiska światopoglądowego, a jedynie o dyskusji akademickiej.

W związku z naukowym i akademickim charakterem inicjatywy, wydarzenie odbędzie się w zaplanowanym miejscu i terminie. 

    Sprostowania

    Data dodania
    9 maja 2017