Spotkanie z aktorką Katarzyną Bujakiewicz

11 stycznia br. odbyło się spotkanie z Katarzyną Bujakiewicz. Aktorka w minionym roku nawiązała współpracę z AZS UMCS i została ambasadorką projektu Liga Mistrzów AZS. Obecnie włączyła się w zbiórkę środków na rzecz chorej na SMA Niny.

W spotkaniu uczestniczyli: JM Rektor prof. dr. hab. Radosław Dobrowolski, prorektor prof. dr hab. Dorota Kołodyńska, prorektor dr hab. Zbigniew Pastuszak, prof. Uczelni oraz p. Rafał Walczyk Prezes AZS UMCS Lublin. W celu wsparcia zbiórki na ręce aktorki przekazane zostały do licytacji uniwersyteckie gadżety, a także certyfikat umożliwiający udział w Dniu Medialnym ACK UMCS Chatka Żaka i zwiedzenie Inkubatora Medialno-Artystycznego. Środki pozyskane z licytacji przeznaczone zostaną na leczenie Niny.

Dziewczynka cierpi na SMA, czyli rdzeniowy zanik mięśni. Choroba atakuje najpierw mięśnie umożliwiające poruszanie się, a następnie te odpowiedzialne za oddychanie. Jedyną szansą na wyleczenie Niny jest bardzo kosztowna i nierefundowana terapia genowa, z której dziewczynka musi skorzystać jak najszybciej. Zachęcamy do wzięcia udziału w licytacjach Facebooku oraz wsparcia zbiórki dla dziewczynki na portalu Siepomaga.pl

Fot. Bartosz Proll

    Aktualności

    Data dodania
    12 stycznia 2021