Mgr szt. Katarzyna Kozyra

Kozyra Katarzyna (ur. 28.10.1978 r. w Świdniku) – artysta plastyk, projektantka wnętrz.

Absolwentka Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Curie-Skłodowskiej w Makowie Mazowieckim (1997); Wydziału Artystycznego UMCS na kierunku edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych (2002); Międzynarodowej Szkoły Wizażu na kierunku charakteryzacja i wizaż (2005). Studia doktoranckie odbywa na Wydziale Historycznym Akademii Humanistycznej im. Aleksandra Gieysztora.

Jest właścicielką firmy ARREDAMENTO Studio Projektowe Katarzyna Kozyra. Zajmuje się także grafiką, rysunkiem, malarstwem, fotografią i instalacjami przestrzennymi.

Dostała wyróżnienie dziekańskie za dyplom artystyczny. Brała udział w wystawach w Polsce, we Francji i w USA. Jej prace znajdują się w zbiorach prywatnych inwestorów w Polsce i za granicą. Wybrane wystawy w Polsce, w których brała udział, to: Wystawa poplenerowa, Chatka Żaka, Lublin (1998, 1999); Grafika i rysunek, Miejski Dom Kultury, Maków Mazowiecki (1998); Gli Ombrelli, Intermedialne Wypadki Artystyczne, IV Festiwal Studentów Wydziału Artystycznego, Lublin (1999); Gli Ombrelli, MU – Festiwal – Miejsce, terytorium, Kraków (2000); Vivo Ricordo,Centrum Kultury w Lublinie (2000); Odbicia, fotożaluzje, Pozaginania Rysunkowe, Wydział Artystyczny, Lublin (2001); Un Pioggia, Młode Forum Sztuki Galerii Białej, Lublin (2002); Ogólnopolski Festiwal. Super market Sztuki III, Ludzie i przedmioty, Galeria DAP, Warszawa (2002).

Jest mamą siedmioletniego Oskara, miłośniczką sztuki użytkowej, historii, fotografii i kina niemego. Zakochana w Toskanii i kulturze Włoch.

Studia to dla niej jeden z najwspanialszych okresów w życiu i wspaniali wykładowcy, z którymi utrzymuje stały kontakt.