Relacje z wydarzeń od 2018/2019

W ramach "Spotkań z lingwistyką" w dniu 18.01.2019 odbyły się warsztaty z języka niemieckiego pt. "Niemieckie przysłowia ukryte za internetowymi emoji". Spotkanie prowadziły studentki II USM: p. Alicja Listoś, p. Agnieszka Biłgorajska i p. Natalia Sekuła, które na zajęciach z dr Moniką Janicką opracowały materiały autorskie, wykorzystane podczas warsztatów. Dziękujemy Zespołowi Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. K. K. Baczyńskiego w Świdniku za przybycie! Galeria zdjęć.

 


 W dniu 16 stycznia 2019 roku Studenci i Pracownicy Zakładu Lingwistyki Stosowanej odwiedzili I Liceum Ogólnokształcące im. J. I. Kraszewskiego w Białej Podlaskiej oraz II LO im. Emilii Plater w Białej Podlaskiej. Dr Jolanta Knieja prowadziła warsztaty z języka niemieckiego pt. Nosi kaptur to bandyta, maluje po ścianach – wandal! Nasze spojrzenie na polskie i niemieckie graffiti oraz Asterix, Obelix und andere Protagonisten aus der Comicreihe Asterix; unter aufmerksamer Aufsicht des freundlichen Translatorsdr Agnieszka Potyrańska wraz ze studetnkami I USM: p. Małgorzatą Lipską, p. Justyną Welk, p. Anną Kosiachenko i p. Daryna Martyniuk zorganizowała warszaty z języka rosyjskiego. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć w galerii.

 


Na zaproszenie Prywatnego Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego im. Ignacego Jana Paderewskiego w Lublinie studenci lingwistyki stosowanej, p. Marlena Szczupak i p. Patryk Kowalczyk prowadzili warsztaty z języka niemieckiego i "stacje uczenia się" dla uczniów 7 i 8 klasy. Spotkanie odbyło się w dniu 15 stycznia 2019. Dziękujemy za zaproszenie!


 

W dniu 14 grudnia 2018 r. odbyły się kolejne warsztaty dla uczniów szkół patronackich UMCS. Tym razem  studenci pod okiem dr Marty Chodkiweicz zaprezentowali temat Tłumaczenie filmów od kuchni – doświadczenia studentów lingwistyki stosowanej. Dziękujemy wszystkim uczniom i ich opiekunom za obecość! Zachęcamy do obejrzenia zdjęć w Galerii.

  

 


 Na zaproszenie III LO im. Unii Lubelskiej w Lublinie w dniu 4.12.2018 r. nasi studenci prowadzili warsztaty z języka francuskiego na bazie projektu pt. "Misja Kanada" (pomysł i opracowanie: dr Monika Janicka).


W tym roku po raz kolejny zostaliśmy zaproszeni przez XXI Liceum Ogólnokształcące im. św. Stanisława Kostki w Lublinie na Dni Języków Obcych organizowanych w szkole w dniach 27-28 listopada. Tym razem nie tylko nasi studenci prowadzili warsztaty językowe (blisko 30-osobowa grupa!!!), ale też dr Paweł Aleksandrowicz wygłosił wykład o tłumaczeniach audiowizualnych cieszący się ogromną popularnością. Nasza silna ekipa prowadziła warsztaty z języka angielskiego, niemieckiego, rosyjskiego i francuskiego, a także zorgazniwała dla uczniów tzw. stacje uczenia się. Koordynator warsztatów: dr Agnieszka Potyrańska. Dziękujemy za zaproszenie! Więcej zdjęć w Galerii.

 


 

W dniu 16 listopada 2018 roku Pani dr Jolanta Knieja prowadziła warsztaty z języka niemieckiego pt. "Nosi kaptur to bandyta, maluje po ścianach – wandal! Nasze spojrzenie na polskie i niemieckie graffiti". Jak zwykle uczniowe i nauczyciele byli zadowoleni ze spotkania z lingwistyką i poprosili o kolejne warsztaty językowe.


W dniu 19 października odbył się wykład dr. Pawła Aleksandrowicza pt. "Jak przetłumaczyć swój ulubiony film, serial lub grę komputerową. Warsztaty z tłumaczenia audiowizualnego". Jak zwykle temat ten cieszył się ogromną popularnością i aula była zapełniona niemal po brzegi! Dziekujemy wszystkim obecnym uczniom i nauczycielom ze szkół patronakich UMCS.


 

Cykl spotkań edukacyjnych i warsztatów dla uczniów szkół patronackich UMCS w roku akademickim 2018/2019 rozpoczęło V Święto Tłumaczy - Hieronimki. Zakład Lingwistyki Stosowanej zaprezentował swoją bogatą ofertę ksztalcenia, a studenci zachęcali kandydatów do podjęcia studiów lingwistycznych. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.