Premiera filmu „Punkty i linie”

Zapraszamy na premierę filmu „Punkty i linie”, która odbędzie się w Małej Sali Widowiskowej Chatki Żaka 6 maja 2019 r. o godz. 16:30.

 „Punkty i linie” to film o sztuce linorytu. To film o szukaniu nowych form wyrażania siebie. To film o próbie odnalezienia się w dzisiejszej rzeczywistości. Jednak przede wszystkim to film o młodym artyście, grafiku - Karolu Pomykale, którego dzieła zyskują uznanie na całym świecie.

Jego prace pojawiały się na wystawach w Korei, Chinach, Hiszpanii, Turcji czy Szwecji. Jest laureatem wielu ogólnopolskich i międzynarodowych nagród, w tym Grand Prix Międzynarodowego Triennale Grafiki w Krakowie i Megalo International Print Prize 2019 w Australii. Od lat związany jest także z Wydziałem Artystycznym UMCS. Najpierw jako student, teraz jako doktorant i asystent w Zakładzie Grafiki Warsztatowej w pracowni Wypukłodruku na UMCS w Lublinie.

Ten dwudziestominutowy dokument jest zwieńczeniem wielogodzinnych rozmów o sztuce, społeczeństwie, rodzinie i życiowych wyborach. Został wyprodukowany przez Telewizję Akademicką TV UMCS we współpracy z Wydziałem Artystycznym UMCS oraz Akademickim Centrum Kultury UMCS Chatka Żaka.

Reżyseria: Paweł Bik

Realizacja: Magdalena Markiewicz, Łukasz Kucharski, Robert Kłysz, Patrycja Winiarczyk i Maciej Lachowicz

Wstęp wolny


Dołącz do wydarzenia na Facebooku

    Aktualności

    Data dodania
    6 maja 2019