Premiera cyklu reportaży na 75-lecie UMCS w TVP3 Lublin

Już w tę sobotę, 12 października 2019 r. o godz. 18.00 premiera pierwszej części sześcioodcinkowego cyklu reportażowo-dokumentalnego, realizowanego w koprodukcji przez UMCS oraz TVP3 Lublin z okazji 75-lecia Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

Autorką cyklu jest ceniona i wielokrotnie nagradzana w Polsce i zagranicą reżyserka, scenarzystka, dokumentalistka i wykładowczyni na Wydziale Politologii i Dziennikarstwa dr Anna Duda, natomiast nadzór merytoryczny i pieczę producencką nad realizacją programu sprawuje dr Marcin Sanakiewicz z Katedry Teorii Mediów UMCS. W pracach nad programem bierze aktywny udział zespół akademickiej telewizji TV UMCS.

Cykl programów prowadzi widza przez różne aspekty społecznej i kulturalnej obecności UMCS w życiu miasta i regionu, w oparciu o dynamiczne „human story” na tle wyjątkowo wdzięcznych planów typowo uniwersyteckich: unikalnej architektury (nie tylko zabytkowej, lecz także z okresu socrealizmu i „wielkiej płyty” oraz najnowszych budynków), nowoczesnego zaplecza laboratoryjnego i dydaktycznego czy akademickiej oprawy symbolicznej.

Tematami poszczególnych odcinków są historia Uniwersytetu we wspomnieniach jej byłych pracowników, historie i kariery absolwentów UMCS, działalność badawczo-naukowa oraz kulturalna Uczelni, jak również kultura studencka - ukazana nie tylko obiektywem profesjonalnej kamery, ale także oczami studentów i ich smartfonów.

Pierwszy odcinek programu, poświęcony historii UMCS, już w tę sobotę, 12 października o godz. 18.00 na antenie TVP3 Lublin. Kolejne premierowe odcinki będą emitowane co dwa tygodnie o tej samej porze.

Zapraszamy!

    Aktualności

    Data dodania
    11 października 2019