Poznaj Lublin z Przewodnikiem

Startuje program „Poznaj Lublin z Przewodnikiem”. Codziennie przez całe ferie oraz w każdy weekend do końca maja przewodnicy miejscy zrzeszeni w Lokalnej Organizacji Turystycznej Metropolia Lublin zapraszają zarówno turystów, jak i mieszkańców Lublina i okolic na wspólne zwiedzanie miasta oraz poznawanie niesamowitych historii.

W ofercie znalazł się szeroki wachlarz spacerów ogólnych i tematycznych, dedykowanych różnym grupom wiekowym, prowadzonych w języku polskim i angielskim. –  Każdy, niezależnie od wieku czy zainteresowań, znajdzie coś dla siebie. Nie zabraknie podróży w czasie do początków miasta, lubelskich wątków kryminalnych, czy, tak jak w przypadku jednego z moich spacerów, najciekawszych legend Koziego Grodu  – mówi Magdalena Mazur-Ciseł, przewodniczka miejska biorąca udział w programie.

Zaletą programu „Poznaj Lublin z Przewodnikiem” jest jego kompleksowość. W jednym miejscu zgromadzona jest oferta kilku przewodników miejskich, tematy tras, dokładne terminy, miejsca spotkania i cena od osoby. Po stronie osoby zainteresowanej udziałem w oprowadzaniu pozostaje jedynie wybór trasy, daty spaceru, a następnie szybki i łatwy zakup biletu w Centrum Inspiracji Turystycznej przy ul. Jezuickiej 1/3 lub za pośrednictwem portalu evenea.pl. Co więcej, dostępne są też spacery w języku angielskim, dla wszystkich turystów zagranicznych odwiedzających Lublin oraz mieszkańców i studentów obcokrajowców, których z roku na rok jest w mieście coraz więcej.

Poza sezonem wakacyjnym największym problemem w skorzystaniu z usług przewodnika był brak informacji o terminie i cenie oprowadzania za osobę. – Stawka godzinowa za pracę przewodnika często jest ponad siły jednej rodziny, a tym bardziej pojedynczych osób zainteresowanych poznawaniem miasta i jego historii. – mówi Krzysztof Raganowicz, Prezes Lokalnej Organizacji Turystycznej Metropolia Lublin. – Dlatego, korzystając z możliwości działania w stowarzyszeniu, wspólnie z przewodnikami opracowaliśmy program, który ten problem likwiduje. Poza tym, takie spacery będzie zdecydowanie prościej zaoferować gościom lubelskich obiektów noclegowych, które zgłaszały nam taką potrzebę.

Spacery będą odbywać się według ustalonego harmonogramu w weekendy i dni wolne od pracy. Wyjątkiem jest okres ferii zimowych (12-27 lutego), gdy oferta będzie dostępna codziennie. – Chcemy zachęcić uczniów lubelskich szkół i ich rodziców do kreatywnego spędzania wolnego czasu i odkrywania Lublina z perspektywy turysty. To również oferta, dla wszystkich tych, którzy odwiedzą Lublin podczas ferii – wyjaśnia Krzysztof Raganowicz.

Wszystkie informacje na temat programu „Poznaj Lublin z Przewodnikiem”


Informacja prasowa

    Aktualności

    Autor
    Redakcja UMCS
    Data dodania
    11 lutego 2022