Pokazy z fizyki w Zawieprzycach - 24.11.2017 r.

24 listopada 2017 r., członkowie Koła Naukowego Studentów Fizyki (KNSF) pod okiem mgr Krzysztofa Kiszczaka i mgr Pawła Wnuka prowadzili zajęcia: pokazy fizyczne w Szkole Podstawowej im. Marii Skłodowskiej-Curie w Zawieprzycach. Miejscowość ta może poszczycić się bogatą historią, również związaną z rodziną Patronki naszej Uczelni; na cmentarzu w Kijanach znajduje się grobowiec Rodziny Skłodowskich.

Natychmiast po wejściu do szkoły goście zostali powitani przez uśmiechniętych uczniów, którzy z chęcią pomagali w przygotowaniach do pokazów. Odbyły się one zaraz po uroczystej akademii.

Pokazy zawierały szereg ciekawych demonstracji, które pozwoliły zrozumieć dzieciom jak „działa” świat. Pokazaliśmy m.in. jak zmiana ciśnienia wpływa na otaczające nas rzeczy, dlaczego balony latają, jak powstaje mgła oraz że nie wszystkie bańki mydlane są okrągłe. Dzieci bardzo chętnie brały aktywny udział w pokazach.

Po skończonych pokazach dzięki życzliwości pracowników szkoły podstawowej goście mogli zwiedzić podziemia, mieszczące się przy szkole, dowiedzieć się wielu informacji na temat Zawieprzyc oraz Marii Skłodowskiej-Curie.

W imieniu organizatorów pokazów pragniemy podziękować gospodarzom za tak miłe przyjęcie i życzliwą atmosferę.


Fotorelacja (Facebook Wydziału)