Pokazy z fizyki w Trawnikach - 7.11.2017 r.

7 listopada 2017 r. w ramach obchodów 150. rocznicy urodzin Mari Skłodowskiej-Curie, przedstawiciele Koła Naukowego Studentów Fizyki (KNSF) wraz z mgr Pawłem Wnukiem i mgr Krzysztofem Kiszczakiem przeprowadzili pokazy fizyczne w Zespole Placówek Oświatowych  im. Marii Skłodowskiej-Curie w Trawnikach.

Po uroczystej akademii z okazji święta patronki, starsze dzieci zostały zaproszone na wyczekiwaną z niecierpliwością część uroczystości – pokazy fizyczne.

Głównym celem pokazów było wyjaśnienie podstawowych praw fizyki, które występują wokół nas. Specjalnie dobrane doświadczenia pozwoliły na zaprezentowanie wybranych praw fizyki poprzez aktywne uczestnictwo w demonstracjach. Dzieci miały okazję zobaczyć, że wrząca woda wcale nie musi być gorąca, a piłeczka w strumieniu powietrza potrafi lewitować. Jednak największe zainteresowanie wzbudził poduszkowiec oraz „rakieta odrzutowa” zrobiona z butelki. Na koniec każdy mógł poczuć się jak bohater Gwiezdnych Wojen trzymając „miecz świetlny” ze świetlówki.


Fotorelacja (Facebook Wydziału MFI)