Podróże czasu pandemii. Spotkania Koła Krajoznawców

Koło Naukowe Studentów Krajoznawców znalazło remedium na rygory pandemiczne przenosząc swoją działalność do świata wirtualnego. Koło zaczęło organizować zwiedzanie za pośrednictwem platformy Microsoft Teams.

Odbyły się już dwa wirtualne spotkania, jedno w Muzeum Historycznego Inspektoratu Zamojskiego Armii Krajowej w Bondyrzu (24 marca 2021) oraz do Muzeum Zamoyskich w Kozłówce (28 kwietnia br.). Pierwsza, raczej mało znana placówka posiada liczne zbiory z okresu II wojny światowej (dokumenty, mapy, odznaczenia, umundurowanie, broń), prezentując odwiedzającym tematykę walki o wolność na terenie Zamojszczyzny. Druga z kolei ukazuje dobrze zbadaną historię rodu Zamoyskich w jednej z ich najwspanialszych siedzib, wzbudzając podziw turystów przepięknymi pałacowymi wnętrzami, licznymi dziełami sztuki i zabytkowymi meblami.

Ważne, że w obu przypadkach członkowie Koła Krajoznawców wcielają się w rolę przewodników i starają się przekazać uczestnikom tych wirtualnych spotkań jak najlepszą wiedzę w interesujący i przystępny sposób. Po zwiedzaniu zadania te w merytorycznej dyskusji, „weryfikują” pozostali uczestnicy wirtualnej wycieczki.

Autor tekstu: Jarosław Przybysz (Prezes KNSK)

Zapraszamy do obejrzenia galerii "screenów" z dwóch ostatnich wirutalnych spotkań zorganizowanych przez KNSK.

    Aktualności

    Data dodania
    4 maja 2021