Park Narodowy Sarek w Szwecji - zapraszamy na prelekcję

Serdecznie zapraszamy na współautorski odczyt dr. Piotra Demczuka ( Katedra Geomorfologii i Paleogeografii UMCS) zatytułowany "Park Narodowy Sarek (Północna Szwecja)", który wygłosi w najbliższy czwartek (tj. 16 marca 2023) o godz. 17:15 w Auli im. E. Romera WNoZiGP UMCS.

Wykład ten będzie mieć miejsce w ramach cotygodniowych spotkań naukowych Oddziału Lubelskiego Polskiego Towarzystwa Geograficznego i będzie mieć charakter relacji z wyprawy do najstarszego parku narodowego w Europie. Park Narodowy Sarek znajduje się w gminie Jokkmokk w hrabstwie Norrbotten w Szwecji, za kołem podbiegunowym, 50 km od granicy z Norwegią. Prelegenci zaprezentują piękno tego miejsca, przebieg samej wyprawy oraz praktyczne informacje na temat podróży w tak odległe i odludne miejsca. Autorzy prelekcji:

  • Piotr Demczuk - pracownik badawczo-dydaktyczny naszego Instytutu. Pasjonat otwartych przestrzenni, nieskażonych ludzką ręką.
  • Tomasz Szafran - absolwent geografii UMCS, obecnie doktorant w Szkole Doktorskiej Nauk Ścisłych i Przyrodniczych UMCS. Pasjonat wypraw z adrenaliną, górskiej fotografii i dobrego jedzenia. Podróżuje w miejsca dzikie, nieodkryte, z dała od turystycznego zgiełku.
  • Piotr Urbański - student zarządzania w politykach publicznych oraz absolwent geografii na UMCS. Pasjonat turystyki pieszej i rowerowej oraz krajów nordyckich.

źródło: Instytut Nauk o Ziemi i Środowisku Wydział Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej UMCS

    Wszystkie aktualności

    Data dodania
    14 marca 2023