Panel dyskusyjny Przyjaznego Uniwersytetu

Zapraszamy na dyskusję panelową, w trakcie której wymienimy się doświadczeniami z ekspertami zajmujących się kwestiami zdrowia psychicznego w przestrzeni akademickiej.

Dane spotkania:

Sylwetki gości:

  • mgr Magdalena Bis - psycholożka, pracuje w Biurze Rozwoju Kompetencji UMCS, certyfikowana coach ICC, w pracy coachingowej korzysta z narzędzi MBTI® Step I i Step II, EQ-i®, Extended Disc®. Współpracuje z Instytutem Rozwoju Szkolnictwa Wyższego jako ekspert ds. komunikacji i rozwoju osobistego. Od ponad 10 lat szkoli różne grupy zawodowe z zakresu szeroko rozumianych kompetencji psychospołecznych, m.in. menadżerów, nauczycieli, pracowników naukowo-dydaktycznych, pracowników socjalnych, pracowników służby zdrowia i wiele innych.
  • dr Szymon Chrząstowski - kierownik Centrum Pomocy Psychologicznej Uniwersytetu Warszawskiego; wykłada na Wydziale Psychologii oraz prowadzi prywatną praktykę psychoterapeutyczną. Jest autorem kilkudziesięciu naukowych publikacji w prasie polskiej i zagranicznej. Jego badania poświęcone są kształtowaniu się bliskości w rodzinach osób z zaburzeniami psychicznymi. Ukończył szkolenia z zakresu psychoterapii systemowej i narracyjnej w Krakowie i w Wielkiej Brytanii (między innymi w Tavistock Clinic). Dr Chrząstowski posiada certyfikat psychoterapeuty Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Prywatnie wielbiciel wędrówek, teatru, Krakowa oraz rugby.
  • mgr Jagna Kazienko – psycholożka i terapeutka (certyfikowana terapeutkaa środowiskowy), kierowniczka Studenckiego Ośrodka Wsparcia i Adaptacji UJ. Prowadziła szkolenia liczne szkolenie z zakresu umiejętności miękkich, komunikacji, radzenia sobie ze stresem, asertywności. Zajmuje się pomocą psychologiczną i psychoterapią osób z zaburzeniami emocjonalnymi, nerwicowymi, osobowościowymi. W obszarze psychologii interesuje ją problematyka relacyjna szczególnie w rodzinie oraz radzenia sobie z traumą i kryzysami rozwojowymi.
  • dr hab. Katarzyna Klimkowska - Pedagogożka-andragożka, coach, pracujące w podejściu skoncentrowanym na rozwiązaniach (Solution-Focused Approach), trenereka, psychoprofilaktyczka. Pracuje na Wydziale Pedagogiki i Psychologii UMCS. W ramach Punktu Wsparcia i Psychoedukacji SENSUM (któego jest współtwórczynią) prowadzi coaching w podejściu skoncentrowanym na rozwiazaniach.  Posiada certyfikacty certyfikaty VCC w zakresie doradztwa zawodowego i coachingu.
  • mgr Marlena Stradomska - pracowniczka Instytutu Psychologii UMCS w Katedrze Psychologii Klinicznej i Neuropsychologii. W trakcie realizowania szkoły psychoterapii w Laboratorium Cogito. Pracuje jako kierownik w Towarzystwie Nowa Kuźnia w Lublinie, sprawuje funkcję wiceprezesa Polskiego Towarzystwa Suicydologicznego Oddział Lublin. Autorka publikacji i artykułów naukowych oraz popularnonaukowych "Strategie radzenia sobie w trakcie pandemii i nie tylko". Zainteresowania naukowe to przede wszystkim suicydologia, profilaktyka, psychoterapia, praca z osobą w kryzysie.
  • prof. dr hab. Paweł Zagożdżon - psychiatra i epidemiolog, kierownik Zakładu Higieny i Epidemiologii Wydział Lekarski Gdański Uniwersytet Medyczny, prodziekan ds studenckich. Swoje zainteresowania kliniczne realizuje jako psychiatra. Jest współautorem wielu badań z zakresu epidemiologii klinicznej w kardiologii, oceny jakości życia, farmakoepidemiologicznej analizy rejestrów lekowych w psychiatrii oraz dużych przekrojowych badań populacyjnych. Prowadził badania nad umieralnością wśród osób po utracie pracy.

 

Finansowane z Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych UMCS.
Patronat: Fundacja OSFP: https://osfp.org.pl

    Aktualności

    Data dodania
    22 czerwca 2021