Orkiestra Utalentowani Muzycznie Córki i Synowie


Utalentowani Muzycznie Córki i Synowie
to orkiestra działająca w Akademickim Centrum Kultury i Mediów UMCS Chatka Żaka, pod batutą jej założyciela dra hab. Tomasza Momota. Sekcję wokalistów prowadzi Natalia Wilk. Prowadzący są kuratorami linii DŹWIĘK w Chatce Żaka.

Orkiestra złożona jest ze studentów i uczniów, głównie z lubelskich szkół i uniwersytetów.  W ich repertuarze możemy znależć zarówno stare polskie przedwojenne utwory, muzykę rockową, jaki i popularne światowe przeboje.

Po raz pierwszy muzyków można było usłyszeć na koncercie CHATKA ŻAKA RE:AKTYWACJA, który odbył się 10 czerwca 2021 r. w Sali Widowiskowej Chatki Żaka. Podczas występu Orkiestrze towarzyszyli m. in. wokaliści z Wydziału Artystycznego (studenci i wykładowcy), reprezentacja Akademickich Chórów Lubelskich, tancerze z Akademii Musicalu Chatki Żaka oraz tancerze z Grupy Tanecznej ZMYSŁ. Do swojego debiutu Orkiestra przygotowywała się tylko 3 tygodnie!

Pierwszy otwarty występ miał miejsce podczas plenerowej imprezy „Siema Żaki!” Wydarzenie zrealizowano we współpracy Chatki Żaka z Centrum Kultury w Lublinie oraz Miastem Lublin. Koncert odbył się na Placu Litewskim, w centralnym punkcie miasta i spotkał się z bardzo dobrym odbiorem. Pomimo deszczowej pogody na Litewskim zgromadził się tłum, co dowodzi jak wiele talentów wchodzi w skład Orkiestry.

Orkiestra Utalentowani Muzycznie Córki i Synowie regularnie ćwiczy i koncertuje. Ostatnio zagrali na scenie Radia Lublin.