Opis

Aplikacja stanowi nowoczesne zaspokojenie podstawowych potrzeb informacyjnych obcokrajowców, ułatwienie studiowania, pracowania i mieszkania w Lublinie oraz pomoc na początkowym etapie pobytu (komunikacja, zakwaterowanie, integracja z innymi studentami, sprawy formalne).

Głównyimi atutami aplikacji są dostępność, intuicyjność, podręczność. Aplikacja w całości prowadzona jest w języku angielskim. Na interfejs aplikacji składają się następujące elementy:

  1. Moduł wiadomości/newsy z Lublina prezentuje skróty wiadomości wraz z grafikami – funkcja ta zakłada integrację z serwisami internetowymi.
  2. Widget Pogoda zintegrowana jest z serwisem Accuweather.
  3. Kurs walut odświeżany jest na bieżąco w oparciu o bieżące informacje z NBP.  
  4. „Ciekawe słówka po polsku”  zawiera funkcję transkrypcji umożliwiającą wysłuchanie, dodatkowo pojawiać się będą powiadomienia push ze słówkiem dnia. 
  5. Główne menu stanowią zakładki, przekierowujące do kolejnych jej warstw. Zakładka Podstawowe informacje/Basic info zawiera informacje o Lublinie, UMCS, instytucjach nauki i kultury wraz z odnośnikami do stron. Zakładka Bezpieczeństwo/Safety&Emergency informations zawiera listę tel. alarmowych; listę komisariatów; krótki poradnik dot. np. zgłaszania kradzieży, zagubienia przedmiotu, dane kontaktowe konsulatów i ambasad. Zakładka Opieka zdrowotna i psychologiczna/Healthcare zawiera spis placówek medycznych w Lublinie; numery alarmowe oraz numery do przychodni i infolinii. Zakładka Rozkład jazdy/Transport zawiera odnośniki do strony komunikacji miejskiej, rozkładów jazdy, cenników, punktów sprzedaży biletów, listę firm taksówkarskich. Zakładka zintegrowana jest z aplikacją jakdojade.pl. Zakładka Jedzenie/Places to eat zawiera listę kawiarni, pubów, restauracji obsługujących klientów w j. angielskim. Zakładka Wydarzenia/Activities zawiera najbliższe wydarzenia w Lublinie: naukowe, kulturalne, sportowe, artystyczne.

Aplikacja funkcjonuje na urządzeniach wykorzystujących Android (od wersji 4.4), system Apple iOS (od wersji 8.0). Aplikacja  posiada moduł panelu administracyjnego. Wykorzystuje moduł GPS i jest zintegrowana z Google Maps, Google Translator i serwisami społecznościowymi np. Facebook. Aplikacja wyświetla ekran powitalny z regulaminem i checkboxem potwierdzający akceptację regulaminu. Konieczna jest obsługa cache - ważność cache jest zsyłana w nagłówku odpowiedzi żądania. W aplikacji wykorzystany został mechanizm pull-to-refresh na oknach. Aplikacja ma opcję searchbar: wyszukiwarka podstawowych zdefiniowanych funkcjonalności i przekierowanie do innego okna.