Praktykant/ka w Zespole Podatków Międzynarodowych

Numer referencyjny
305/2021
Data dodania
16.04.2021
Data ważności
16.05.2021
Rodzaj oferty
Praktyka płatna
Branża
Finanse/Ekonomia
Miejsce pracy
Mazowieckie
Nazwa Firmy
MDDP

MDDP Michalik Dłuska Dziedzic i Partnerzy jest największą niezależną polską firmą doradztwa podatkowego. Nasz zespół liczy ponad 100 osób – doradców podatkowych, radców prawnych i adwokatów – ekspertów w zakresie podatku VAT, ceł i akcyzy, podatków dochodowych, cen transferowych, podatków międzynarodowych, podatków lokalnych oraz postępowań podatkowych i sądowych.

Byliśmy wielokrotnie wyróżniani w rankingach firm doradczych, a nasi specjaliści uznawani są za wiodących w swoich dziedzinach. Jesteśmy autorami komentarzy do regulacji podatkowych, ekspertami sejmowymi i ekspertami Komisji Europejskiej, wykładowcami i organizatorami konferencji podatkowych. MDDP wymieniana jest wśród wiodących firm na rynku w zestawieniu World Tax i World Transfer Pricing 2020. W 2018 r. otrzymaliśmy tytuł Najlepszej Firmy Doradztwa Podatkowego w Polsce w rankingu European Tax Awards organizowanym przez prestiżowy magazyn International Tax Review oraz Największej Firmy Doradztwa Podatkowego w rankingu Dziennika Gazety Prawnej.

Strona www
Wymagania wobec kandydatek i kandydatów

• Studenci/tki 4-5 roku lub absolwenci/tki studiów prawniczych, finansowych lub ekonomicznych;
• Zainteresowanie prawem podatkowym (w szczególności międzynarodowym prawem podatkowym oraz podatkiem dochodowym);
• Dyspozycyjność min. 30 h tygodniowo;
• Bardzo dobra znajomość pakietu MS Office (Word, Excel, Power Point);
• Znajomość języka angielskiego na poziomie min. B2;
• Zdolności analityczne i komunikacyjne;
• Umiejętność pracy w zespole i budowania pozytywnych relacji;
• Dobra organizacja pracy oraz zaangażowanie.

Zakres zadań

• Pomoc w przygotowywaniu projektów opinii, raportów, kalkulacji w zakresie podatków dochodowych z uwzględnieniem międzynarodowych zasad opodatkowania;
• Przygotowywanie analiz prawa podatkowego oraz czynny udział w opracowaniu rozwiązań;
• Badanie orzecznictwa sądów, organów podatkowych oraz doktryny;
• Udział w projektach typu przegląd podatkowy, badanie due diligence.

• Wiele atrakcyjnych projektów oraz możliwość pracy z doświadczonymi ekspertami;
• Zatrudnienie w oparciu o umowę zlecenia lub umowę o pracę;
• Elastyczne godziny pracy (w tym możliwość pracy zdalnej);
• Możliwości rozwoju zawodowego oraz jasno określoną ścieżkę kariery;
• Uczestnictwo w szkoleniach wewnętrznych i zewnętrznych;
• Zajęcia języka angielskiego online;
• Benefity pozapłacowe – prywatna opieka medyczna, karta Multisport;
• Możliwość uczestniczenia w drużynie sportowej, imprezach integracyjnych;
• Bardzo atrakcyjną lokalizację biura w centrum Warszawy.

Jeśli zaciekawiła Cię nasza oferta i czujesz, że MDDP to TWOJE MIEJSCE – zapraszamy do nas! APLIKUJ przez poniższy link: https://system.erecruiter.pl/FormTemplates/RecruitmentForm.aspx?WebID=23f1749ce6ff440e99556e5a38bdeed4

Uwagi

W procesie rekrutacji postępujemy zgodnie z przepisami prawa, dlatego prosimy o przekazywanie danych w zakresie określonym w art. 221 §1 Kodeksu Pracy. Jeśli chcieliby Państwo podać nam dodatkowe informacje na swój temat, bardzo prosimy o zamieszczenie w swoim zgłoszeniu dodatkowej wyraźnej zgody, zgodnie z poniższym wzorem:„Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w dokumentach aplikacyjnych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji przez MDDP Michalik Dłuska Dziedzic i Partnerzy Spółka doradztwa podatkowego S.A., a także podmioty z grupy: MDDP Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Akademia Biznesu sp.k. (00-854 Warszawa, Al. Jana Pawła II nr 25, KRS 0000288782), MDDP Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Finanse i Księgowość sp.k. (00-877 Warszawa, al. “Solidarności” 171, KRS 0000267836) i MDDP Olkiewicz i Wspólnicy Kancelaria Adwokatów i Radców Prawnych sp. k. (00-542 Warszawa, ul. Mokotowska 49, KRS 0000225667”.