Odpust Zupełny na Nocy Kultury

Zapraszamy na koncert zespołu Odpust Zupełny, który odbędzie się podczas tegorocznej edycji Nocy Kultury, 1 czerwca 2019 r. o godz. 19:00 na Moście Kultury .

Nowy program Odpustu Zupełnego oparty został na renesansowych tradycjach naszego miasta. Repertuar opracowany został typową dla zespołu metodą swobodnego łączenia dostępnych źródeł muzycznych i literackich. Podstawą pieśni stały się wiersze Sebastiana Klonowica, Biernata z Lublina oraz Jana Kochanowskiego do muzyki która rozbrzmiewała w Lublinie też w czasach Unii Lubelskiej.

Odpust Zupełny to zespół muzyki dawnej inaczej... W odróżnieniu od innych zespołów grupa nie dąży do rekonstrukcji. Muzycy starają się zachować ducha epoki, odgadnąć jak kiedyś bywało. Zaczynają od źródła, ale potem dodają wiele od siebie, bo ważna jest atmosfera, budowanie w wyobraźni. Dlatego często zespół żartobliwie określa swoją twórczość jako "współczesną muzykę dawną". Odpust od lat cieszy się dużą popularnością wśród miłośników kultury dawnej. Takie "przeboje" stworzone przez grupę jak "Koło Rycerskie", "Ballada o Henryku" czy "Ballada o Dwóch Krukach" często można usłyszeć w czasie współczesnych biesiad rycerskich.

W 2017 zespół wystąpił na festiwalu "Polkon", a wcześniej zdobył nagrodę Grand Prix na Festiwalu Polskiego Radia "Nowa Tradycja" w Warszawie czego rezultatem była nagrana w studiu im. Agnieszki Osieckiej III Programu Polskiego Radia debiutancka płyta pt. "Renesans Średniowiecza". Nawiązanie do ducha i artystycznej spuścizny "Renesansu Lubelskiego" jest dla wywodzących się wyłącznie z Lublina muzyków sprawą oczywistą. Temat ciekawie koresponduje także z tytułem pierwszej płyty zespołu.


Dołącz do wydarzenia na Facebooku

    Aktualności