Mediamorfoza. Czy Netflix, Instagram i podcasty zastąpią telewizję, prasę i radio?

W kolejnym odcinku „Głosu nauki” dr Karolina Burno-Kaliszuk z Katedry Dziennikarstwa opowiada o tym, dlaczego nowe media takie jak Instagram, podcasty czy platforma Netflix cieszą się popularnością i czy mają szansę zastąpić prasę, radio i telewizję. Zapraszamy do posłuchania!

Karolina Burno-Kaliszuk – doktor nauk społecznych w zakresie nauk o mediach zatrudniona w Katedrze Dziennikarstwa na Wydziale Politologii i Dziennikarstwa Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Autorka dwóch książek z zakresu komunikowania w sieci: "We władzy blogów. Blogosfera ogólnopolskich tygodników opinii (2006-2015)", Wydawnictwo UMCS, Lublin 2019; "Blog jako nowa forma komunikowania politycznego. Na przykładzie blogów polityków Platformy Obywatelskiej (2004–2010)", Wydawnictwo Adam Marszałek, Toruń 2013. Jej zainteresowania naukowe orientują się wokół takich zagadnień jak mediamorfoza oraz hybrydyzacja gatunków dziennikarskich. Dotychczasowe badania i publikacje to przede wszystkim prace dotyczące polskiej blogosfery oraz tzw. dziennikarstwa plotkarskiego.

„Głos nauki” to cykl podcastów o charakterze popularnonaukowym współtworzony z naukowcami i ekspertami z Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. W poszczególnych odcinkach prezentowane są ciekawe zagadnienia z różnych dziedzin. Krótkie prelekcje i rozmowy pomogą każdemu zainteresowanemu poszerzyć horyzonty i dostarczą dawki wiedzy, którą można się podzielić z innymi.

Wszystkich pracowników naukowych, doktorantów i studentów gorąco zachęcamy do współtworzenia podcastów! Osoby zainteresowane udziałem w inicjatywie w roli eksperta dzielącego się swoją wiedzą prosimy o zapoznanie się z treściami w zakładce Informacje i formularz zgłoszeniowy oraz przesłanie zgłoszenia. Zapraszamy do współpracy!

Fot. Bartosz Proll

    Odcinki

    Autor
    Agnieszka Stańczak
    Data dodania
    24 maja 2021