Europejski Zielony Ład

Zapraszamy do posłuchania nowego odcinka podcastu „Głos nauki” z udziałem prof. dr. hab. Marka Pietrasia. Ekspert z Instytutu Nauk o Polityce i Administracji UMCS przybliża strategię Europejskiego Zielonego Ładu, opowiada, skąd się wzięła inicjatywa, co ma na celu i z jakimi wyzwaniami wiąże się jej realizacja.

Prof. dr hab. Marek Pietraś – dyrektor Instytutu Nauk o Polityce i Administracji i kierownik Katedry Stosunków Międzynarodowych na Wydziale Politologii i Dziennikarstwa UMCS. Zakres przedmiotowy prowadzonych przez niego badań obejmuje tematykę bezpieczeństwa międzynarodowego, problemów ekologicznych w stosunkach międzynarodowych (indywidualny grant KBN pt. „Sprzężenia ekologii i polityki” realizowany w latach 2001-2003), teorii stosunków międzynarodowych, zwłaszcza reżimów międzynarodowych, procesów globalizacji i wyłaniania się tzw. późnowestfalskiego ładu międzynarodowego, a ostatnio także procesów i problemów funkcjonowania obszaru Wspólnoty Niepodległych Państw.

„Głos nauki” to cykl podcastów o charakterze popularnonaukowym współtworzony z naukowcami i ekspertami z Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. W poszczególnych odcinkach prezentowane są ciekawe zagadnienia z różnych dziedzin. Krótkie prelekcje i rozmowy pomogą każdemu zainteresowanemu poszerzyć horyzonty i dostarczą dawki wiedzy, którą można się podzielić z innymi.

Wszystkich pracowników naukowych, doktorantów i studentów gorąco zachęcamy do współtworzenia podcastów! Osoby zainteresowane udziałem w inicjatywie w roli eksperta dzielącego się swoją wiedzą prosimy o zapoznanie się z treściami w zakładce Informacje i formularz zgłoszeniowy oraz przesłanie zgłoszenia. Zapraszamy do współpracy!

    Odcinki

    Autor
    Agnieszka Stańczak
    Data dodania
    21 czerwca 2021