Biblioteka – cyfrowa wieża Babel

Z okazji Tygodnia Bibliotek w podcaście „Głos nauki” dr Krystyna Kwapisiewicz-Hudzik dzieli się naukową refleksją na temat biblioteki, jej zadań i funkcji w czasach otwartej nauki. Zapraszamy do posłuchania!

 

Krystyna Kwapisiewicz-Hudzik – doktor bibliologii i informatologii, adiunkt w Instytucie Nauk o Komunikacji Społecznej i Mediach, kierownik Oddziału Gromadzenia i Uzupełniania Zbiorów w Bibliotece Głównej.  Jej zainteresowania badawcze obejmują biblioteki akademickie w systemie komunikacji naukowej, zarządzanie wiedzą i informacją, bibliotekarstwo porównawcze, biblioteki uniwersyteckie w Niemczech.

„Głos nauki” to cykl podcastów o charakterze popularnonaukowym współtworzony z naukowcami i ekspertami z Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. W poszczególnych odcinkach prezentowane są ciekawe zagadnienia z różnych dziedzin. Krótkie prelekcje i rozmowy pomogą każdemu zainteresowanemu poszerzyć horyzonty i dostarczą dawki wiedzy, którą można się podzielić z innymi.

Wszystkich pracowników naukowych, doktorantów i studentów gorąco zachęcamy do współtworzenia podcastów! Osoby zainteresowane udziałem w inicjatywie w roli eksperta dzielącego się swoją wiedzą prosimy o zapoznanie się z treściami w zakładce Informacje i formularz zgłoszeniowy oraz przesłanie zgłoszenia. Zapraszamy do współpracy!

Fot. Bartosz Proll

    Odcinki

    Autor
    Agnieszka Stańczak
    Data dodania
    11 maja 2021